Erdoğan, Akşener'e çattı: Dikkat et, beni kendinle uğraştırma

Yayınlanma:
A+ A-
Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı yayında muhalefet partilerini tek tek hedefe oturttu ancak İYİ Parti lideri Akşener ilgili sözleri dikkat çekti. Erdoğan, hastane temel atma törenini eleştiren Akşener'e "Adıma dikkat et, beni kendinle uğraştırma" dedi.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında, Hatay'daki hastane temel atma törenini eleştirerek "Boş araziye beton döküp Türkiye'ye yutturmaya kalktılar" diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef aldı. Erdoğan, "Benim adıma dikkat et, beni kendinle uğraştırma" diyerek Akşener'i "uyardı".

A Haber ve ATV ortak yayınında konuşan Erdoğan'ın Akşener'e yönelik sözleri şöyle:

'BİZİM ADIMIZA DİKKAT ET'

“Yalana gerek yok. Biz bir şeye yapıyoruz, yaptık dersek biz bunu yaparız Meral Hanım. Bizim adımıza dikkat et. Benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Erdoğan'a da dikkat et. Tayyip ismine de dikkat et. Konuşurken buna göre konuş. Belediye başkanlığımdan buraya kadar, biz attığımız her adımı tartarak ölçerek atarız ve 20 yıllık iktidarımız döneminde İstanbul İzmir arasındaki bütün bu otoyollarda atılan adımlara dikkat edin, bir fire var mı? Kocaeli'de yaşıyorsun oraya da iyi bak. Yalanla dolanla iş yapma. Yanlış yere kafanı çarpıyorsun. Dikkat et, beni kendinle uğraştırma."

'MASA'NIN BAŞINI CHP VE HDP ÇEKİYOR'

Konuşmasının devamında Millet İttifakının tüm partilerini tek tek hedefe koyan Erdoğan, "şer ittifakı" olarak her birinin bir amaca hizmet ettiğini şu sözlerle savundu:

Esasında bu masanın başını ilk andan beri CHP ve HDP çekiyor. Diğerleri bu masanın yancısı. Örneğin Saadet'e CHP ve HDP’nin İslam düşmanlığını gizleme rolü verilmiş. İyi Parti'ye bu şer masasının bölücülük planlarını örtme vazifesi verilmiş. Onlar da bu rolu hevesle yerine getiriyorlar.

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı temel atma töreninde betonu dökülen Defne Yeni Devlet Hastanesi'nin aslında 'temeli' olmadığı, çimento dökülen yerin ise platform olduğunu ortaya çıkmıştı.

Partisinin grup toplantısında bu konuya değinen İyi Parti lideri Akşener, "Boş araziye beton döküp, ‘Hastane temeli atıyoruz’ diye, Türkiye’ye yutturmaya kalktılar" demiş ve şunları söylemişti:

"Yıllarca, büyük büyük konuşup; ‘Ben, temel atma törenlerine katılmam, ben biten işin, açılışını yaparım’ diyecek kadar, şişmiş bir egonun, balon gibi öterek sönüşünün, ibretlik vesikasından bahsediyorum. Bu fevkalade parlak, bir o kadar da, cüretkar arkadaşlarımız; Boş araziye beton döküp, ‘Hastane temeli atıyoruz’ diye, Türkiye’ye yutturmaya kalktılar. Evet yanlış duymadınız. Boş araziye, bir demir kafes koymuşlar. Görseniz, çocuk havuzu kadar. Üstüne de, mikserden beton döktüler. Saray medyasının, köpürteceği kadar da görüntü alıp, servis ettiler. Alın size, AK Parti usulü, temel atma töreni. Güler misin, ağlar mısın? Şu ciddiyetsizliğe bakar mısınız? Kelimelerin kifayetsiz kaldığı, şu şuursuzluğa, bir bakar mısınız? Nitekim artık, bu iktidarın, tüm işleri de, aynı bu sahte temel atma töreni gibi… Hiçbir şey umurlarında değil. Yüzleri kızarmıyor, utanmıyorlar. Göz göre göre yalan söylemekten, hiç mi hiç gocunmuyorlar. Palavralara, masallara sığınmadan, tek bir cümle bile kuramıyorlar." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar