Erdoğan'dan Akşener'e: Bir partinin lideri olarak bayansın, bayan

Erdoğan'dan Akşener'e: Bir partinin lideri olarak bayansın, bayan
'Şehitlerine, şehit yakınlarına küfretmeyi olgunlukla karşılayanlardan milletimiz hesabını sandıkta sormakla kalmayıp onları sokağa çıkamaz hale getirecek.'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i yaşamını yitiren asker yakınına küfür edilmesi olayında tepki göstererek "Bir partinin lideri olarak bayansın, bayan. mecliste o nasıl bir küfürdür. Bir bayan olarak sen bunu nasıl söylersin" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Erdoğan "Bay Kemal senin bu işlere kudretin yetmez senden bir şey de olmaz çünkü senin hizmet diye bir dedin yok. ama bu millete olan aşkımız hizmet anlayışımızı körüklüyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Çanakkale Toplu Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

'Bu millete pranga vuracaklarını sananları kendilerini en güçlü hissettikleri zaman zelil eden kahramanların soyunun tükenmeyeceğini göstermeyi sürdüreceğiz. İkide bir 'erken seçim' diyorlar, sizden bir şey olmaz. Yetişemediğiniz üzüme koruk diyorsunuz.

''CHP, İP, HDP,  TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'NIN YANDAŞLARIDIR''

Bu zihniyet sadece yatırım düşmanı olmanın ötesinde ülkesinin ve milletinin düşmanıdır. CHP, İP, HDP, hep birlikte terör örgütü PKK'nın yandaşlarıdır. Bunlar onlarla beraber yol yürüyor. Biz de Cumhur İttifakı olarak MHP ile yolumuza devam ediyoruz. Biz bu vatanı milleti sevenlerle beraberiz.

MUHALEFETE KANAL İSTANBUL TEPKİSİ

Yerlisi ve yabancısıyla tüm yatırımcıları tehdit ederek ülkemizin kalkınmasını engellemek için canhıraş bir gayret içindeler. Açık söylüyorum bu zihniyet, sadece yatırım düşmanı olmanın ötesinde doğrudan ülkesinin ve milletinin düşmanıdır. Ülkelerine yaptıkları ihanetin ödülünü yabancıların sırtlarını sıvazlamasıyla alanlardan bunun hesabını günü geldiğinde sandıkta milletimiz soracak.

Dünyada kendi ülkesindeki yatırımları engellemek için kendisini böyle rezil duruma düşüren bir başka muhalefet örneği yoktur

KARADENİZ'DE DOĞALGAZ KEŞFİ

Karadeniz'deki doğalgazı milletimizin hizmetine sunacağız. Doğalgaz çıktığı andan itibaren vatandaşımızın menfaatini de gözeteceğiz.

LÜTFÜ TÜRKKAN AÇIKLAMASI

Şehitlerine, şehit yakınlarına küfretmeyi olgunlukla karşılayanlardan milletimiz hesabını sandıkta sormakla kalmayıp onları sokağa çıkamaz hale getirecek. Şehitlerimize bu saygısızlığı yapanı dokunulmazlığını kaldırmak üzere Meclis'e gönderdik. Ülkesine saldıranlara diyorum ki; taktiğiniz kavgada yumruk sayılmaz hesabıyla önünüze gelene sataşmaksa o yumrukları millete değil gücünüz yetiyorsa bize savurun. Siyaset ülkenin ve milletin çıkarlarının önünü tehditle, küfürle, yabancılara şikayetle kesmek değildir. Ülkenin ve milletin hayrına proje üretmektir."

Bayansın bayan. mecliste o nasıl bir küfürdür. Bir bayan olarak sen bunu nasıl söylersin

Ayrıntılar geliyor...

Öne Çıkanlar