Erdoğan: 30 kilometrelik güvenlik şeridini muhakkak tamamlayacağız

Erdoğan: 30 kilometrelik güvenlik şeridini muhakkak tamamlayacağız
Yayınlanma:
A+ A-
Türkiye'nin güney sınırları boyunca 30 kilometrelik 'güvenlik şeridi'ni muhakkak tamamlayacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Saldırılar bizi kararlılığımızdan asla döndüremeyecek" dedi. Urfa'dan 8 maddelik mesaj verdi.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Urfa Kuzeybatı Çevre Yolu ile Abide Kavşağı İlave Köprü Viranşehir Pompaj Sulaması 1. ve 2. Kademe açılış törenine katıldı. Konuşmasında, Rojava'ya yönelik olası bir kara harekatına vurgu yapan Erdoğan, Urfa'da yenilenebilir enerji endüstrisi bölgesi kuracaklarını söyledi.

"Küresel krizler sebebiyle yaşanan olumsuzluklar sakın sizleri ümitsizliğe sevk etmesin" diyen Erdoğan, 8 maddelik şu mesajları verdi:

"Bir; Allah'ın izni ve milletimizin desteğiyle 2023 seçiminde bir dönem daha Cumhurbaşkanı olarak bu kardeşinizi görevlendirmeye var mısınız?

İki; Allah'ın izni ve milletimizin takdiriyle Meclis'te çoğunluğu elde ederek yasama faaliyetlerini sizlerin vereceği görevle biz hazırız, siz hazır mısınız?

Üç; Türkiye Ekonomi Modeli'ni başarıya ulaştırarak bir süredir insanlarımızın hayatlarını zorlaştıran sıkıntıları geride bırakacağız. Biz büyümeye hazırız, siz bu görevi bize vermeye hazır mısınız?

Dört; Güney sınırlarımız boyunca kurmakta olduğumuz güvenlik şeridini tamamlayacağız. Terör örgütü ve onların yularlarını elinde tutanların saldırıları bizi bu kararlılıktan döndüremeyecek. Bu görevi bize vermeye var mısınız?

Beş; Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonominden biri haline getireceğiz, bu görevi bize vermeye var mısınız?

Altı; Yönetim sistemimizi gençlerimizin özgürlük, adalet, hak, refah beklentilerine en ileri düzeyde karşılık verecek şekilde geliştireceğiz. Bu görevi vermeye var mısınız?

Yedi; tek becerileri kendi partilerindeki iktidarını sürdürmek, tek başarıları kongre kazanmak olanların Türkiye'ye verecek hiçbir şeyi olmadıklarını ispatlayacağız. Buna inanıyor muyuz?

Sekiz; kapalı devre parti toplantılarında yalan ve iftira siyasetinin sahte cengaverlik gösterenlerin gerçek hayatta karşılığını bulmadığını anlatmaya var mıyız?" (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar