Erdoğan: 21 yıl önce, daha göreve gelmeden ABD bana Hamas'ı sordu

Erdoğan: 21 yıl önce, daha göreve gelmeden ABD bana Hamas'ı sordu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 yıl önce henüz göreve gelmeden önce ABD'ye yaptığı ziyarette kendisine HAMAS'ın sorulduğunu belirterek, "Terör örgütü değil, direniş örgütü" yanıtını verdiğini söyledi. Erdoğan ayrıca, Gazze'de soykırım uygulandığını ifade etti.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Üniversitesi konferans salonunda düzenlenen İlim Yayma Vakfı Genel Kurulu'na katılarak, açış konuşmasını yaptı.

Erdoğan'ın konuşması özetle şöyle:

DAVASINA SAHİP ÇIKAN NESİLLER YETİŞTİRİN, ÖNÜMÜZÜ KİMSE KESEMEZ: Ülkemizin en eski en köklü gönüllü teşekküllerinin başında vakfımız geliyor. Memleket dahilinde ilmin yayılması için koşturan, emek veren bu uğurda çile çeken tüm vakıf mensuplarına şükranlarımızı sunuyorum. Allah ömür verdikçe milletimiz yetki verdikçe bizler de sizlerin yanında olmayı sürdüreceğiz. Yeter ki sizler davasına sahip çıkan nesiller yetiştirmek için emek verin. Gerisi sadece bir zaman meselesidir. Biz niyetimizi temiz tuttuğumuz sürece önümüzü kimse kesemez.

FİLİSTİNLİLERE SOYKIRIM UYGULANIYOR: Ramazan ayını başta Gazze olmak üzere gönül coğrafyamızın pek çok bölgesinde ciddi insani dramlar yaşanırken karşılıyoruz. Bugüne kadar İsrail'in doğrudan sivilleri hedef alan saldırıları sonucunda 32 binden fazla Filistinli şehit oldu. Filistinlilere soykırım politikası uygulanıyor. Camiler, üniversiteler, okullar ve sivil yerleşik yerleri harabeye döndü. Gıda alan masumların öldürüldüğü barbarlık var.

NETANYAHU GÜNÜMÜZÜN NAZİ CANİSİ: Netanyahu ve güzünü kin börümüş yönetimi insanlık suçlarıyla günümüzün Nazileri olarak isimlerini Hitler'in, Mussolini'nin, Stalin'in, Franco'nun ve modern dönem canilerinin yanına ekletmişlerdir. Bu katliamcıların uluslararası hukuk önünde hesap vermeleri için gerekeni yapıyoruz. 7 Ekim'den bu yana Filistin ve Gazze'nin sesi olduk. Herkesin Hamas'a terör yaftası vurmaya çalıştığı dönemde biz buna açıkça itiraz ettik. Topraklarını korumaya çalışan Filistinli mücahitlere böyle bir yafta çalınamayacağını belirttik. Mısır makamlarıyla son dönemde gelişen ilişkilerimizi, Gazze'ye yardımların ulaştırılması için kullandık. Bölgeye gönderdiğimiz yardımların toplamı 40 bin tonu buldu. Her gün Refah Sınır Kapısı'ndan Kızılay'a ait TIR'lar yardım taşıyor. Aralarında 53 adet ambulans, 1500 jeneratör, 3 bin çadır bulunuyor.

15 SENE ONE MUNİTE DİYE KARŞILARINDA DURDUK: Her kim hiç bir şey yapmadılar diyerek hükümetimizi eleştiriyorsa kul hakkına giriyor demektir. Tayyip Erdoğan 15 sene önce katillerin yüzlerine karşı 'one munite' diye haykırarak duruyorsak bugünde aynı yerde durmaktadır. Bize haksızlık edenleri kendilerini sorgulamaya davet ediyorum.

KİMSE BİZE 'HAMAS TERÖR ÖRGÜTÜDÜR' İFADESİNİ KULLANDIRAMAZ: 21 yıl önce göreve gelmeden, daha başbakan değildim Amerika'ya ilk yaptığım seyahatte Amerika'nın ileri gelenleri ile masaya oturduğumuzda bana Hamas'ı sordular. Ben o zaman kendilerine terör örgütü değil direniş örgütüdür demiştim. O zaman başbakan değilim. Seçimi kazanmış bir partinin lideri olarka bu seyahati yaptım ve bu cevabı verdim. Şimdi de kimse bize 'Hamas terör örgütüdür' ifadesini kullandıramaz. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar