Erdoğan'dan Hatay açıklaması: Biz zaten inanmıştık

Erdoğan'dan Hatay açıklaması: Biz zaten inanmıştık
YSK'nin Hatay seçimleriyle ilgili CHP'nin yaptığı bütün itirazları reddetmesiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz zaten inanmıştık" dedi Erdoğan, "YSK nihai kararını verdi, artık malum tiplerin müracaatları bir netice vermeyecektir" diye konuştu

Artı Gerçek - Yüksek Seçim Kurulu (YSK), CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin 'oyların yeniden sayılması', 'geçersiz oyların sayılması' ve 'seçimin yenilenmesi' yönündeki taleplerini reddetti. YSK kararına dair konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz zaten inanmıştık ve artık Hatay'ın bu karanlık günlerini geride bırakmanın huzuru içerisindeyiz" dedi.

Türkiye Kore Dostluk Geçici Konaklama Merkezi'nde düzenlenen iftarda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin telefonla aradığı Erdoğan, şunları söyledi:

'MALUM TİPLERİN MÜRACAATLARI NETİCE VERMEYECEK'

"Sevgili Hataylı kardeşlerim, bugün malum Yüksek Seçim Kurulu Hatay'la ilgili nihai kararını verdi ve bundan sonraki süreç içerisinde artık bu malum tiplerin yapacakları yanlış yollar, müracaatlar, herhangi bir netice de veremeyecektir. Sizler azmettiniz, karar verdiniz ve bunun neticesinde de Hatay'da Mehmet kardeşimiz kesin kararla seçimi kazanmış oldu. Biz zaten inanmıştık ve artık Hatay'ın bu karanlık günlerini geride bırakmanın huzuru içerisindeyiz. Bundan sonraki süreçte gerek Cumhurbaşkanı olarak şahsım, gerek kabinem, gerekse Cumhur İttifakı olarak inşallah Hatay'a olan hizmetlerimizi çok daha kararlı bir şekilde arttıracağız, geliştireceğiz ve geçmişte nasıl Hatay'a hizmetler vermişsek, bu hizmetleri bundan sonra da devam ettireceğiz."

HATAY'I ZİYARET EDECEK

Erdoğan, "Bayramdan sonra inşallah şahsım da heyetimle beraber bir Hatay ziyareti yapacağız. Sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar