Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Sıkıysa başörtülü adayları koy seni de görelim

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Sıkıysa başörtülü adayları koy seni de görelim
Erdoğan, başörtüsüyle ilgili anayasa değişikliğine dair "Halk oylaması dahil diğer adımları atmaya hazırız" dedi. Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu açıklamasına da yanıt veren Erdoğan, "Hesabını elbette hukuk önünde de soracağız” ifadelerini kullandı.

Artı Gerçek- Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, başörtüsüyle ilgili anayasa değişikliğine dair "Halk oylaması dahil diğer adımları atmaya hazırız" dedi.

Erdoğan, tahıl koridorunun da yeniden açıldığını söyleyerek, "Sayın Putin ile yaptığımız görüşme üzerine Sayın Şoygu, Sayın Akar'ı arayarak bugün saat 12'den itibaren tahıl sevkiyatının devam edeceğini açıkladı. Öncelikle Afrika'nın fakir ülkelerine bu koridoru işletecek, Cibuti, Sudan'ı ele almayı tavsiye etti,bunu da yapacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'deki uyuşturucu trafiğinin arttığına yönelik sözlerine de yanıt veren Erdoğan, "Bu zatın önceki gün bizi, bakanımızı ve emniyet teşkilatımızın tamamını uyuşturucu satıcıları ile aynı cümlede kullanarak sergilediği kepazelik artık tüm sınırların artık tüm sınırların aşılması anlamına gelmektedir. Kendisinin siyasetin değil tıp ilminin konusu olduğu tespitimi doğrulayan bu iftiranın hesabını elbette hukuk önünde de soracağız” ifadelerini kullandı.

AKP'li Mahir Ünal'ın istifasına ilişkin de ilk kez konuşan Erdoğan, "Kendisiyle farklı alanlarda çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

MAHİR ÜNAL AÇIKLAMASI

“Grup başkanvekilimiz Mahir Ünal’ın görevinden affıyla boşalan yere daha önce de aynı sorumluluğu yürüten Özlem Zengin arkadaşımızı teklif ediyoruz. Mahir Ünal arkadaşımıza görev süresi boyunca katkıları için teşekkür ediyorum. Kendisiyle farklı alanlarda ve platformlarda yakın bir şekilde çalışmayı sürdüreceğiz. Sizlerin de takdiri ile bu görevi üstlenecek Özlem kardeşimize muvaffakiyetler diliyorum. Genel merkezimizde boşalan Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’na da Belkin Uygur’u görevlendirdik."

'YATIRIM KİM SEN KİMSİN?'

“AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak Türkiye Yüzyılı'nı planlarken CHP'nin neyle uğraştığını sizler de takip ediyorsunuz. Utanmadan sıkılmadan 10 bin kilometre öteye seyahatler düzenliyorlar. Bilmiyorum, İngiltere'nin hamburgeri ABD'den daha mı iyi? Şimdi de renkleri ayırarak çete diye itham ederek kendi yatırımcılarımızdan özür dilemeden temiz yatırımcı aramaya gidiyormuş. Daha dün tehdit etmemiş gibi yatırımcılara gidiyor. Yatırım kim sen kimsin?”

'SIKIYSA BAŞÖRTÜLÜ ADAYLARI KOY, SENİ DE GÖRELİM'

“Ülkenin gerçeklerinden kopukluklarını bilmeyecek seviyedeler. Bizim ömrümüzü verip, kendilerine rağmen çözüme kavuşturduğumuzu başörtüsünü bir gece yarısı gündeme taşıdılar. Bunu da türlü sinsilikleri, tuzakları meşrulaştıran yasa teklifi ile yaptılar. Biz de bu oyuna tüm kadınların kılık kıyafet özgürlükleriyle aileyi esas alan anayasa değişikliği ile karşılık verdik. Bu aralar başörtülü hanım kardeşlerimize rozet takma yarışına girdiler. Üniversite kapılarında kızlarımızın başörtülerini açtıranlar sizler değil miydiniz? Bizim polis kardeşlerimizi de kullandılar. Kızlarımızın başlarından başörtülerini çekip alarak onlar zulmettiler. Bay Kemal biz bunları unutmayız. Bütün bunlara rağmen sıkıysa başörtülü adayları koy seni de görelim. Sizin ağababalarınız Meclis'ten başörtülü kızlarımızı atma gayreti içindeydi. Hani demokrasi, hani hak ve özgürlükler? Biz hak verilmez, alınır diyorduk ve bu hakkı aldık.”

'MUHALEFET İÇİN DE BİR TURNUSOL KAĞIDI OLACAK'

“Arkadaşlarımız Anayasa değişikliği teklifimizi MHP ile, Meclis'teki diğer partilerle görüşmeye başlıyorlar. Cumhur İttifakı olarak MHP ile, arkadaşlarımız görüşmelerini yapacaklar. Bundan sonra bugün tamamlanacak görüşmelerin akabinde teklifimize nihai halini verip Meclis'e sunacağız. Bu teklifin başörtüsü meselesini bir daha açılmamak üzere gündemden çıkarmanın yanında muhalefet için de bir turnusol kağıdı olacak.

'HALK OYLAMASI DAHİL DİĞER ADIMLARA DA HAZIRIZ'

“Bizim beklentimiz siyasi görüşü ve partisi ne olursa olsun milletimizin iradesini temsiline her milletvekilinin bu teklifi destekleyeceğidir. Başörtüsünü bir metrelik bez parçası diye aşağılayan sen değil miydin? Halk oylaması da dahil diğer adımlara da hazırız."

“Geçtiğimiz günlerde Tuzla Belediye Başkanımıza yönelik, huzurlarınızda Tuzla Belediye Başkanımızı tebrike diyorum, orada yapılan linç girişimi helalleşme maskesi altındaki CHP'nin asıl yüzünü ortaya koymuştur. Açılışını yapıyorum dediği o tesisler benim belediye başkanlığım dönem yapılmış olan tesistir.”

KILIÇDAROĞLU'NUN UYUŞTURUCU AÇIKLAMALARI

“Bu zatın önceki gün bizi, bakanımızı ve emniyet teşkilatımızın tamamını uyuşturucu satıcıları ile aynı cümlede kullanarak sergilediği kepazelik artık tüm sınırların artık tüm sınırların aşılması anlamına gelmektedir. Kendisinin siyasetin değil tıp ilminin konusu olduğu tespitimi doğrulayan bu iftiranın hesabını elbette hukuk önünde de soracağız. Kimyevi bir uyuşturucu olan metamfetamin; bunu gayet iyi biliyormuşsun galiba. Öyle bir şeyler duydum. Bu bela ile dünyanın tamamının başı dertte. Ama biliyorum ki senin de başında dertte. Uyuşturucuyla ülke tarihinin en etkin mücadelesini yürüten bir hükümeti ve ona bağlı kolluk güçlerini töhmet altında bırakacak açıklamalar yapmak uyuşturucu baronlarına hizmet etmektir. Akıl, izan sahibi olan bütün muhalefet gruplarına sesleniyorum. Bizin uyuşturucu gelirleriyle cari açığı kapatmak gibi bir derdimiz yok. Ama birilerinin kendi siyaset açığını uyuşturucuyla kapatmak istediği de kesin. Üstelik bu kişinin ekonomik krize çare olarak uyuşturucu ve organ kaçaklarından vergi almayı teklif eden bir zihniyet sahip olduğunu da tekrar hatırlatmak isterim."

“15 Temmuz’dan bu yana PKK terör örgütünün en önemli gelir kaynağı olan uyuşturucu ticaretindeki elini kolunu kıran çok önemli operasyonları biz gerçekleştirdik. Sadece bu operasyonlarda 53 terörist etkisiz hale getirilirken 362 28milyon kök kenevir, 275 ton esrar ele geçirilerek örgüte 287 milyar liralık darbe vurduk. Sanıyorum bu zatın sergilediği akıl, vicdan ahlak dışı uyuşturucu hezeyanının sebebi şimdi daha iyi anlaşılmıştır.”

"2023 seçimlerinde sıkletimize uygun bir muhalefetle yarışmayı isterdik. Maalesef bahtımıza millete hakaret etmekten başka hiçbir vasfı olmayan ekip çıktı."

TAHIL KORİDORU AÇIKLAMASI

"Yeni bir müjde de şu Sayın Putin ile yaptığımız görüşme üzerine Sayın Şoygu, Sayın Akar'ı arayarak bugün saat 12.00’den itibaren tahıl sevkıyatının devam edeceğini açıkladı. Bay Kemal görüyorsun bölgesel çalışmıyoruz, küresel çalışıyoruz.

Öncelikle Afrika'nın fakir ülkelerine bu koridoru işletecek, Cibuti, Sudan'ı ele almayı tavsiye etti bunu da yapacağız." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar