Hakan Şükür soru önergesi oldu: Dünya kupasının en hızlı gölünü kim attı?

Hakan Şükür soru önergesi oldu: Dünya kupasının en hızlı gölünü kim attı?
HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Hakan Şükür’ün ismini anan TRT spikerinin yayından alınması ile ilgili soru önergesi hazırladı. Önergede "Dünya kupasının en hızlı gölünü Hakan Şükür atmamış mıdır? Eğer atıysa spiker niye değiştirildi?" diye sordu.

Artı Gerçek - TRT spikeri Alper Bakırcıgil’in, Dünya Kupası tarihinde en erken golü atan eski A Milli Takım futbolcusu Hakan Şükür’ün ismini anması üzerine maç arasında yayından alınması meclis gündemine taşındı.

Hakların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi hazırladı.

Soru önergesinde, Kanada-Fas maçında TRT spikeri Alper Bakırcıgil'in, 4'üncü dakikada gol olması üzerine "Şunu hatırlatmak gerekiyor ki, Dünya Kupası'nın en hızlı golü Hakan Şükür tarafından atılmıştı." dediği ve devre arası spiker değiştirildi, ikinci yarıyı spiker Cüneyt Kıran'ın sunduğu hatırlatıldı.

İronik bir dilin kullanıldığı önergede şu sorular soruldu:

1) Dünya kupasının en hızlı gölünü Hakan Şükür atmamış mıdır? Eğer Hakan Şükür en hızlı golü atmamışsa en hızlı golü atan futbolcunun adı nedir?

2) Eğer Hakan Şükür golü attıysa spikerin değiştirilme sebebi nedir?

3) Eğer spiker yanlış bir bilgi vermemişse neden maçın ikinci yarısında görev değişikliğine gidilmiştir?

4) Alper Bakırcıgil Milli İstihbarat Teşkilatı’nın başarılı bir operasyonla Katar‘dan Türkiye’ye getirildiği iddiası doğru mudur? Eğer bu iddia doğruysa görüntülerinin paylaşılmamasının gerekçesi nedir?

5) Alper Bakırcıgil Hakan Şükür’ün dünya kupasında en hızlı gölü attığı bilgisini kim ya da kimlerden edinmiştir? Bu konu hakkında devam eden bir soruşturma var mıdır?

6) TRT spikerlerine Hakan Şükür, Arif Erdem gibi isimlerin telaffuz edilmemesi hakkında brifing verildiği iddiası doğru mudur?

7) Dünya kupaları tarihinde en erken golü Hakan Şükür’ün attığını söylememek için diğer ülke takımlarının daha erken gol atabilmesi için hükümetiniz düzeyinde teşvik edildiği iddiası doğru mudur? Bu konudaki çalışmalar hangi aşamadadır?

8) FIFA’ya dünya kupası en erken golü istatisitiğinin kaldırılması ile ilgili hükümetiniz herhangi bir başvuruda bulunacak mıdır? (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar