HDP heyeti ile görüşen Demirtaş: Hukuki durumum adaylık için uygun değil

HDP heyeti ile görüşen Demirtaş: Hukuki durumum adaylık için uygun değil
Yayınlanma:
A+ A-
HDP heyeti cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili Selahattin Demirtaş'la görüştü. Hukuki durumunun uygun olmadığını belirten Demirtaş, Emek Özgürlük İttifakı’nın adayının arkasında duracağını söyledi.

Artı Gerçek - Halkların Demokratik Partisi (HDP) dün HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili görüştü. Görüşme ile ilgili bugün yapılan açıklamada, Demirtaş'ın hukuki durumunun adaylık için uygun olmadığını belirttiği duyuruldu. Demirtaş ayrıca HDP'nin adaylık konusundaki çalışmalarına destek vereceğini ve Emek Özgürlük İttifakı’nın adayı olarak ortaya çıkacak ismin arkasında duracağını da belirtti.

HDP'den yapılan açıklama şöyle:

"Siyasi rehin olarak tutulan önceki dönem Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş ile bir heyetimiz, kendisinin cumhurbaşkanı adaylığı konusunda dün (26 Ocak) Edirne Cezaevinde görüşme yaptı. Yapılan görüşmede Demirtaş heyete teşekkür ederek, kendisinin hukuki durumunun adaylık için uygun olmadığını belirtti ve partinin bu konuda yapacağı çalışmaların destekçisi olacağını vurguladı. Emek Özgürlük İttifakı’nın adayı olarak ortaya çıkacak ismin arkasında duracağını ifade eden Demirtaş, partiyle birlikte seçim kampanyasını ve çalışmalarını en verimli şekilde sürdürme kararlılığında olduğunu bir kez daha dile getirdi."

"Parti yönetimimiz de kendisine bu yaklaşımından dolayı teşekkür etti ve ortak çalışmanın kazandıracağı konusundaki fikir birliğini pekiştirdi."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar