HEDEP Gençlik Meclisi: Yıldırma politikalarını boşa çıkartacağız

Yayınlanma:
A+ A-
HEDEP Gençlik Meclisi Eş Sözcüsü Eda İbrahimoğlu, iktidarın gençlere dönük yıldırma politikalarını mücadele ederek boşa çıkaracaklarını vurguladı: “Gençlik özgürlüğünü kazanmak için iktidarın karşısında dikilecek ve mücadelesini sürdürecek.”

Artı Gerçek - Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Gençlik Meclisi Eş Sözcüsü Eda İbrahimoğlu, son dönemlerde artan gözaltı, tutuklama, ajanlık dayatmasına ve dün Mersin’de üyeleri Mazlum Kaya’nın tutuklanmasına ilişkin partinin İstanbul İl Örgütü binasında basın toplantısı düzenledi. İbrahimoğlu, Gençlik Meclisi’ne dönük baskıların arttığına dikkat çekti.

HEDEP Mersin Gençlik Meclisi üyesi Mazlum Kaya’nın tutuklanmasının baskıların devamı olduğunu belirten İbrahimoğlu, Kaya’nın tutuklanmadan önce 20 Ekim’de kendilerini polis olarak tanıtan kişiler tarafından kaçırıldığını, tehdit ve darp edildiğini, ajanlık dayatmasını kabul etmediği taktirde DAİŞ’e teslim edileceği ve hakkında suç “uydurulacağı” yönünde tehdit edildiğini aktardı. İbrahimoğlu, “Arkadaşımızın tutuklanması, hakkında suç uydurulma çabası içinde olunduğunu açıkça göstermektedir” dedi.

‘İKTİDAR GENÇLERDEN KORKUYOR’

HEDEP Gençlik Meclisi olarak özgür bir yaşam için yürüttükleri mücadelenin kamuoyu önünde olduğunu söyleyen İbrahimoğlu, “Bizler iktidar gibi gençleri kaçırmıyor, tehdit etmiyoruz. Bizler kendilerini emniyet mensubu olarak tanıtanlar gibi, IŞID ile ilişki içine girmiyoruz. Biz bu yapılarla mücadele ediyoruz, onların tam karşısındayız. Buradan şunu açıkça belirtiyoruz ki; demokratik siyaset mücadelesinden geri adım atmayan Mazlum arkadaşımızın iradesi, iktidarı yenilgiye uğrattığı için tutuklanmıştır. İktidar gençlerden korktuğunu bir kez daha göstermiştir” ifadelerini kullandı.

‘GENÇLİK MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEK’

İbrahimoğlu, iktidarın gençlerin sorunlarını çözemeyeceğini dile getirerek “Ajanlarına, işbirlikçilerine ve savaşa devletin bütün kaynaklarını finanse eden faşist rejimin, gençliğin sorunlarını çözemeyeceği açıktır. Özel savaş rejimini sürdürmek için aktarılan bu kaynaklar, gençler için harcansaydı bugün çok farklı bir toplumdan söz ediyor olacaktık” şeklinde konuştu.

Saldırılara karşı demokratik siyaset mücadelesinden vazgeçmeyeceklerini vurgulayan İbrahimoğlu, iktidarın 'yıldırma' politikalarını daha fazla mücadele ederek boşa çıkaracaklarını söyledi.

İbrahimoğlu, şöyle devam etti:

“Siyasi iktidar hangi yöntemi kullanırsa kullansın, gençlik mücadelesi özgürlüğünü kazanmak için karşısına dikilecek ve mücadelesini sürdürecek. Tarihimizden aldığımız perspektifle sürdürdüğümüz mücadelemizde, tüm devrimci ve demokrat kesimleri yanımızda yer almaya, dayanışmaya ve mücadeleyi birlikte büyütmeye çağırıyoruz. Yaşasın gençlik mücadelemiz.” (MA)

Öne Çıkanlar