HÜDA PAR'ın Cumhur İttifakı'na katılımını eleştiren gazeteciye soruşturma

HÜDA PAR'ın Cumhur İttifakı'na katılımını eleştiren gazeteciye soruşturma
Yayınlanma:
A+ A-
HÜDA PAR’ın Cumhur İttifakı'na katılmasını eleştiren gazeteci Ruşen Takva'ya soruşturma açıldı. Takva, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" iddiasıyla polise ifade verdi.

Artı Gerçek - Van’da görev yapan gazeteci Ruşen Takva hakkında HÜDA PAR’ın (Hür Dava Partisi) Cumhur İttifakı'na katılmasını eleştiren tweeti nedeniyle soruşturma açıldı. Takva, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" iddiasıyla polise ifade verdi.

Ruşen Takva sosyal medya hesabından 11 Mart’ta yaptığı paylaşımda, “Hizbullah’a yakınlığıyla bilinen HÜDA PAR’ın AKP ittifakına katılmasıyla beraber, seçim cephesi iyice belirgin bir hale geldi. Böylece kendi içlerindeki anlaşmazlıkları bir kenara bırakan ırkçı, sağcı ve gericiler tüm güçlerini birleştirerek tek cephede seçime girme kararı aldı” görüşlerine yer verdi.

Bu paylaşımının ardından savcılık Takva hakkında soruşturma başlattı.

Takva "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında savcının talimatıyla emniyete çağrıldı ve ifadesi alındı.

Savcı ifadeyi inceledikten sonra dava açılıp açılmayacağına karar verecek.

HAKKINDA AÇILMIŞ BAŞKA DAVALAR DA VAR

Takva hakkında daha önce de yaptığı haberler nedeniyle 10’u aşkın soruşturma açıldı. Üç soruşturması devam eden Takva’ya dört dava açıldı. Davalardan üçü beraatle sonuçlanırken, biri Anayasa Mahkemesi'ne taşındı. Takva hakkındaki diğer soruşturmalar ise takipsizlikle sonuçlandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar