Hüseyin Baş'a, Bekir Bozdağ'a hakaretten dava: Siyasi yasaklı haline getiriyorlar

Hüseyin Baş'a, Bekir Bozdağ'a hakaretten dava: Siyasi yasaklı haline getiriyorlar
Yayınlanma:
A+ A-
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş hakkında, Ocak 2022’de yaptığı konuşmada, dönemin Adalet Bakanı Bozdağ’a hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı. Baş, “Nedir hukuken, bu kamu görevlisine hakaret suçu? Sizi siyasi yasaklı haline getiriyorlar” dedi.

Artı Gerçek - Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş hakkında, eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a hakaret ettiği iddiasıyla dava açıldı. Baş, “Nedir hukuken, bu kamu görevlisine hakaret suçu? Sizi siyasi yasaklı haline getiriyorlar. Onlara 50 sene serbest bize 3 sene yasak. Niye? Biz, çünkü doğruyu konuşuyoruz. Ama benim hiç korkum yok” dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Hüseyin Baş hakkında hazırladığı iddianame, Ankara 71. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Baş, hakkındaki davayı partisinin İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlediği 100. Yıl Cumhuriyet Şöleni’nde değerlendirdi.

'SİZİ SİYASİ YASAKLI HALİNE GETİRİYORLAR'

Hüseyin Baş, şunları söyledi:

"Biz bu topraklarda Cumhuriyeti anlatacağız, Türk'ün bağımsızlığını anlatacağız, Türkiye’nin istikbalini ve istiklalini anlatacağız. Ancak bu topraklarda bunları anlatmanın bir bedeli var. Daha birkaç gün önce avukatlarımız tarafından önüme getirildi. Daha önceki bir konuşmamda o zaman Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ'ın görevden alınış ve göreve geri getiriliş süreciyle ilgili bir yorum yapmışım ve birkaç soru sormuşum. Bu konuşmalarımı alıp kamu görevlisine hakaret suçundan bana dava açmışlar. Nedir hukuken, bu kamu görevlisine hakaret suçu? Sizi siyasi yasaklı haline getiriyorlar. Şimdi genç yaşta yola çıkmış bu kardeşinize, diyorlar ki 'Sen fazla siyaset yaptın, seni siyasetten menedeceğiz.'

'SANIYORLAR Kİ BU TİP AYAK OYUNLARI İLE BİZİ BASTIRACAKLAR'

Onlara 50 sene serbest bize 3 sene yasak. Niye? Biz, çünkü doğruyu konuşuyoruz. Ama benim hiç korkum yok. Çünkü ben bu topraklarda Atatürk demeye devam edeceğim, bağımsızlık demeye devam edeceğim, hürriyet demeye devam edeceğim, zenginlik demeye devam edeceğim. Biz Bağımsız Türkiyeliler bu vatana hizmet etmeye devam edeceğiz. Sanıyorlar ki bu tip ayak oyunları ile bizi bastıracaklar.”

HÜSEYİN BAŞ NE SÖYLEMİŞTİ?

Hüseyin Baş, BTP’den yapılan yazılı açıklamaya göre; 29 Ocak 2022’de Trabzon’da, “Benim” isimli belgeselin üçüncü bölümü için düzenlenen gala töreninde; şunları söylemişti:

“Adalet Bakanımız değişmiş, kim geldi yerine, Bekir Bozdağ, Bekir Bozdağ ne zaman görevden alındı? 15 Temmuz'dan sonra. Belki görevden alındığında hepimiz şunu demedik mi? Bu adam FETÖ'nün faaliyetlerine yakın bir kişi olduğu için herhalde görevden alındı, maksat buydu herhalde. Yerine kim geldi, bugün en son Abdülhamit Gül vardı. Abdülhamit Gül'ü görevden alıp şimdi tekrar Bekir Bozdağ'ı göreve getirdiler. Bunun iki açıklaması olabilir. Ya siz Bekir Bozdağ'a yanlış yaptınız, bu adamın FETÖ ile hiçbir alakası yoktu, ya da şu anlamı vardır, sen bugün tekrar FETÖ'yle bağlarını güçlendiriyorsun." (ANKA)

Öne Çıkanlar