Hüseyin Çelik'in 'Nazlı Ilıcak' tepkisi: Cezaevine gönderilmesi yerlerde sürünen adaleti yok etmiştir

Hüseyin Çelik'in 'Nazlı Ilıcak' tepkisi: Cezaevine gönderilmesi yerlerde sürünen adaleti yok etmiştir
Eski bakan Hüseyin Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "79 yaşındaki Nazlı Ilıcak’ın yeniden cezaevine gönderilmesi zaten yerlerde sürünen adaleti yok etmiştir. Yazıktır, günahtır, ayıptır" ifadelerini kullandı.

Artı Gerçek - Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, gazeteci Nazlı Ilıcak'ın 2016 yılında yazdığı bir yazı nedeniyle Cumhuriyet Savcısı Orhan Kapıcı’nın şikayeti sonucu yargılandığı davada 2 yıl 6 ay hapis cezası alarak cezaevine gönderilmesine tepki gösterdi.

Hüseyin Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sayın Nazlı Ilıcak, Türk gazeteciliğinin ve Türk Demokrasi mücadelesinin yüz akı olan insanlardan biridir. Militarizmin ve yargı vesayetinin hakim olduğu günlerde birçok siyasal İslamcı sus pus iken, pısmışken Nazlı Ilıcak büyük bir yüreklilikle tanklara meydan okuyordu" ifadelerini kullandı.

'YAZIKTIR, GÜNAHTIR, AYIPTIR...'

Ilıcak'ın yaşına da dikkat çeken Çelik, "Nazlı Ilıcak’a en büyük vefasızlığı, bir zamanlar onun arkasına saklanan Milli Görüşçüler göstermiştir. 79 yaşındaki Nazlı Ilıcak’ın yeniden cezaevine gönderilmesi zaten yerlerde sürünen adaleti yok etmiştir. Yazıktır, günahtır, ayıptır" dedi.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar