İmamoğlu-İnce kulisi: Memleket Partisi işbirliğine yeşil ışık yaktı

İmamoğlu-İnce kulisi: Memleket Partisi işbirliğine yeşil ışık yaktı
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, geçtiğimiz hafta bir görüşme gerçekleştirdi. Gazeteci İsmail Saymaz'a konuşan Muharrem İnce, "İşbirliği önerisine açığım. Önümüzdeki hafta da görüşeceğiz" dedi.

Artı Gerçek - Yerel seçimler yaklaştıkça siyasi partiler arasındaki görüşmeler de hız kazanıyor. 1 Aralık Cuma günü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile konuştuğunu aktaran gazeteci İsmail Saymaz, İnce'nin kendisine "Ben muhalefetin elindeki kalelerin AK Parti'nin eline gitmesini istemem. Buna gönlüm razı olmaz. Bu bakımdan işbirliği önerisine açığım. Önümüzdeki hafta da görüşeceğiz" dediğini söyledi.

İsmail Saymaz'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

  • "Muharrem İnce birkaç hafta önce bütün muhalefete çağrı yapmıştı. Bunlardan birincisi sandık güvenliği ve işbirliği çağrısı yapmıştı. Bu çağrı CHP'de bir karşılık bulmuş. Öğrendiğim kadarıyla geçen cuma günü İmamoğlu ile Muharrem İnce görüştüler. Bu görüşmede ittifak meselesi de ele alındı.
  • İnce görüşmede İmamoğlu'na, "Siz İstanbul'u 13 bin oy farkla almıştınız. Memleket Partisi ise cumhurbaşkanı adayı seçime girmediği halde İstanbul'da 100 bin üzerinde oy aldı. Dolayısıyla bu oy da İstanbul'un kazanılmasına etki edecektir" dedi.

'AK PARTİ'NİN ELİNE GİTMESİNİ İSTEMEM'

  • "Elbette işbirliğine sıcak bakıyorum" diyen İnce, "Ben muhalefetin elindeki kalelerin AK Parti'nin eline gitmesini istemem. Buna gönlüm razı olmaz. Bu bakımdan işbirliği önerisine açığım. Önümüzdeki hafta da görüşeceğiz" ifadelerini kullandı.

İZMİR ADAYLIĞI İDDİASI HAKKINDA

  • İnce'ye duyumlar üzerine İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı teklif edilip, edilmediğini sordum. "Teklif edilmedi ama benim kulağıma geldi" dedi." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar