Muharrem İnce: Ne CHP'den teklif var ne de benim dönme düşüncem

Muharrem İnce: Ne CHP'den teklif var ne de benim dönme düşüncem
Yayınlanma:
A+ A-
CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in partiden ayrılanlar için 'baba evine dönün' çağrısı sonrası dikkatlerin çevrildiği Muharrem İnce'den ilk açıklama: "Ne benim CHP'ye girmek gibi bir düşüncem var, ne de böyle bir teklif var."

Artı Gerçek - Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP'ye ilişkin soru üzerine, topu ortada bırakan bir açıklama yaptı. Kendisine CHP'ye dönüşü için bir teklif gelmediğini belirten İnce "Ben, şimdi Memleket Partisi'nin genel başkanıyım. Bu partinin de yetkili kurulları var. Ne karar alacaksak yetkili kurullarımızda alırız" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "Bu baba evinin tapusu ne Özgür Özel'dedir ne Kemal Bey'dedir. Gelin baba evine güçlenelim" çağrısı sonrası gözler, partiden ayrılan isimlere döndü. İhraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan CHP’ye dönmek istediğini belirtirken, Muharrem İnce’nin partiye geri dönmesi için de girişimlerde bulunulduğu öne sürüldü.

İNCE: İTTİFAKLARA AÇIĞIZ

Konuya ilişkin ilk kez konuşan İnce, Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk'e şu açıklamayı yaptı:

Ne benim CHP'ye girmek gibi bir düşüncem var, ne de böyle bir teklif var. Ben, şimdi Memleket Partisi'nin genel başkanıyım. Bu partinin de yetkili kurulları var. Ne karar alacaksak yetkili kurullarımızda alırız. Pazar günü gündemimiz yerel seçimlere nasıl gireceğimiz konusu olacak. Seçimlere nasıl gireceğimizi konuşacağız. Biz, Memleket Partisi olarak seçime tek başımıza girecekmiş gibi kararımızı alacağız.

('Yerel seçimlerde ittifak yapacak mısınız?' sorusu üzerine) Seçimlere tek başımıza gireceğiz. Ama bizimle ittifak yapmak isteyen kim olacak onu bilmiyorum. Onu göreceğiz. İttifak yapmak isterlerse elbette biz ‘ilkeli ittifaklara' açığız. Çıkar ittifakına değil, ilkeli ittifaklara açığız."

Öne Çıkanlar