İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran istifa etti

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran istifa etti
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, birlikte olduğu E.Ş.'ye bebeğini aldırması için baskı yaptığı iddiası üzerine istifa etti. Partinin zarar görmemesi için bu kararı aldığını söyleyen Başaran, iftiraya uğradığını savunup "Teste rızam var" dedi.

Artı Gerçek - İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, üç yıldır birlikte olduğu E.Ş.'ye dört aylık bebeğini aldırması için baskı yaptığı iddiaları üzerine istifa etti. Başaran, "Soruşturmanın selameti ve mensubu olduğum siyasi partinin zarar görmemesi için il başkanlığı görevimden istifa ettiğimi bildiririm" açıklaması yaptı.

İDDİALAR NE?

Antalya'da E.Ş. isimli kadın, Konyaaltı ilçesindeki polis merkezine giderek, Başaran'ın kendisini tehdit ettiği iddiasıyla şikayetçi olmuştu. Başaran ile üç yıldır ilişki yaşadıklarını, dört aylık hamile olduğunu iddia eden E.Ş., İYİ Parti İl Başkanı'nın bebeğini aldırmak için kendisine baskı yapıp tehdit ettiğini öne sürdü.

İddialar üzerine açıklama yapan Başaran ise suçlamaları reddederek "Tüm kamuoyunda aklandığım zaman aktif siyasete devam edeceğim" dedi. Başaran, şu ifadeleri kullandı:

'AKLANACAĞIMDAN EMİNİM'

“Çirkin bir iftira kampanyası ile karşı karşıya kalmakla beraber tarafıma isnat edilen hiçbir suçlamayı kabul etmiyorum. Aklanacağımdan emin olduğum ve bu sürecin hızla son bulması için yapılacak her türlü teste rızam vardır. Siyasetin yargıya, yargının da siyasetin alanına girmemesi, karşı tarafın şikayetiyle şüpheli olarak ben de şikayetçi olduğum için dava yürüyeceğinden bu süreçte soruşturmanın selameti ve mensubu olduğum siyasi partinin zarar görmemesi için il başkanlığı görevimden istifa ettiğimi bildiririm. Bu soruşturmalar sonucunda tüm kamuoyunda aklandığım zaman aktif siyasete devam edeceğim."

AVUKATI: SİYASİ SUİKAST

Başaran'ın avukatı Şali Arslan, suçlamaları hiçbir şekilde kabul etmediklerini ifade etti. Arslan, “Böyle bir tehdit suçu hiçbir şekilde söz konusu değildir. Asılsız iddia ve iftiralarda bulunan E.Ş. isimli kadının geçmişte de birçok suç kaydı olduğu sosyal medyaya da yansımıştır. E.Ş. isimli kadının beyanları iddia niteliğindedir. Ortada somut ve ispatlanabilir herhangi bir delil yokken, yargı kararı gibi kesin ve kati beyanlarda bulunup, kamuoyunu yanıltması tamamen siyasi bir suikasttır" dedi.

'BİYOLOJİK TESTE RIZASI VAR'

Arslan, "Müvekkilimin iddialarla alakalı her türlü biyolojik teste de rızası vardır. Suçlamalar isnatsız olup, müvekkilimin siyasi, ticari ve sosyal ilişkilerini zedelemek ve yıpratmak için yapılmış bir kumpastır. Biz de konu ile alakalı E.Ş. isimli kadın hakkında suç duyurusunda bulunduk. Son sözü yargı söyleyecek" diye konuştu. (DHA)

Öne Çıkanlar