Kabine bugün toplanıyor: Masada neler var? (20 Mart Pazartesi)

Kabine bugün toplanıyor: Masada neler var? (20 Mart Pazartesi)
Yayınlanma:
A+ A-
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor. Maraş depremleri ve selin ele alınacağı toplantıda, 14 Mayıs'ta gerçekleşecek seçime ilişkin gündem ile dış politikaya ilişkin gelişmeler de masada yer alacak.

Artı Gerçek - Kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Beştepe'de gerçekleştirilecek. Toplantının saat 16.00 civarında başlayacağı tahmin ediliyor. Toplantının sora ermesinin ardından Erdoğan'ın alınan kararlarla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

14 Mayıs'ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine iki aydan az bir zaman kala partilerin ittifaklara dair görüşmeleri de hız kazandı.

SEÇİM, SEL VE DEPREMLER MASADA

Yaklaşan seçimlerin dışında Maraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen depremler ve 15 Mart'ta yaşanan sel de Türkiye gündeminin sıcak konu başlıkları arasında.

Yine bugün gerçekleşecek Kabine toplantısında da seçim süreci ve yaşanan deprem ve seller ele alınacak konu başlıkları arasında yer alıyor. Ayrıca, seçim süreci tedbirleri ve sandık güvenliği de masaya yatırılacak.

DIŞ POLİTİKA

Türkiye'nin Finlandiya'nın NATO üyeliğine olur vermesinin ardından İsveç ile sürecin nasıl yürütüleceği, Mısır'a yönelik 11 yıl sonra gerçekleştirilen ilk üst düzey ziyaretin yansımaları da toplantıda gündeme gelecek. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar