Kaftancıoğlu'ndan 'İstanbul seçimlerinin mimarı Kılıçdaroğlu'dur sözlerine açıklama

Kaftancıoğlu'ndan 'İstanbul seçimlerinin mimarı Kılıçdaroğlu'dur sözlerine açıklama
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul seçimleri için söylediği sözlere açıklık getiren Kaftancıoğlu, kurduğu cümlelerle bir karşıtlık çıkarmak amacında olmadığın belirtti. Kaftancıoğlu, ‘Bu sözler birine ya da birilerine karşı söylenmiş sözler değildir’ dedi.

Artı Gerçek - CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu katıldığı bir etkinlikte, "İstanbul seçimlerinin mimarı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Hak teslimini yapmak zorundayım" sözleri hakkında açıklama yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan bahsedilmemesi dikkat çekerken Kaftancıoğlu Halk TV programına telefon bağlanarak, “'Sadece İstanbul'da değil, tüm Türkiye'de seçimlerin mimarı CHP Genel Başkanı'dır' dedim. Bu cümlelerden bir karşıtlık çıkarmak amacında değilim, bütün seçimlerin adayı vardır, örgütleri vardır, stratejik planlayıcısı vardır” dedi.

‘ARKADAŞLAR BENİ SAHNEYE, 'İSTANBUL SEÇİMLERİNİN MİMARI' DİYE DAVET ETTİ’

Canan Kaftancıoğlu, CHP Hamburg Birliği, “Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında Demokrasi Mücadelesi” başlıklı bir panelde söylediklerine şu sözlerle açıklık getirdi:

"Dün Hamburg'da katıldığım Hamburg Birliğimizin düzenlediği panelde, paneli düzenleyen arkadaşlar beni sahneye, 'İstanbul seçimlerinin mimarı' diye davet etti. Orada da böyle davet edilince, normalde siyasette insanlar başkalarının emeklerine konabilirler, ancak bunu kendi açımdan doğru bulmadığım için hak teslimi yapmalıyım dedim.

‘BİRİLERİNE KARŞI SÖYLENMİŞ SÖZLER DEĞİLDİR’

'Sadece İstanbul'da değil, tüm Türkiye'de seçimlerin mimarı CHP Genel Başkanı'dır' dedim. Bu cümlelerden bir karşıtlık çıkarmak amacında değilim, bütün seçimlerin adayı vardır, örgütleri vardır, stratejik planlayıcısı vardır. Ama 'Yerel seçimlerin, tüm Türkiye'de seçim stratejisinin planlanması anlamında mimarıdır'dan kastım açıktır. Bu sözler birine ya da birilerine karşı söylenmiş sözler değildir. Bana atfedilen bir durumu gerçek sahibine yüklemekten başka bir şey değildir.

'Seçimler doğru tasarımla kazanılır'

Elbette seçimler sadece stratejiyle de kazanılmaz, tek başına adayla da kazanılmaz, sadece örgütle de kazanılmaz. Seçimlerin kazanılmasının yolu doğru bir stratejiyle, doğru bir mimari tasarımla diyelim, doğru adayla, doğru örgütsel çalışmayla kazanılır. Bunların hiçbirinin birinden daha fazla ya da daha az önemi olmayacağı gibi, birinin bile eksikliği seçimlerin kaybedilmesi için gerekçedir. İstanbul seçimlerinde her şeyiyle ve çalışmasıyla adayın da hakkını teslim etmek lazım."(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar