Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu MYK toplantısının ardından görüştü

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu MYK toplantısının ardından görüştü
Yayınlanma:
A+ A-
Tüm MYK üyelerinin istifa etmesinin ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı İmamoğlu CHP Genel Merkezi'nde bir araya geldi.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 28 Mayıs'ta gerçekleşen ikinci turunun ardından İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi'ne geldi.

4.5 saat süren Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı İmamoğlu görüşmesi başladı. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, görüşmede CHP'nin seçim sürecine ve sonrasındaki yol haritasına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Saat 19.12'de genel merkeze gelen İmamoğlu, 20.42'de ayrıldı.

MYK ÜYELERİ İSTİFA ETMİŞTİ

Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK toplantısında MYK üyelerinin tamamı istifa etmişti. Kemal Kılıçdaroğlu istifaları onaylamıştı. Toplantıdaki değerlendirme ve sonuçlara ilişkin yarın Faik Öztrak'ın basın açıklaması yapacağı öğrenilmişti.

ÖZGÜR ÖZEL: GRUP BAŞKANVEKİLLİĞİ İÇİN TEK ADAY BENİM

Artı Gerçek'e konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Grup Başkanvekilliği için tek aday benim" demişti.

Toplantının ardından Artı Gerçek'e konuşan parti kurmayları da, yeni MYK’nın cumartesi ya da pazar günü belli olacağını belirtirken toplantıya dair şu değerlendirmelerde bulunmuştu:

"Herkes kendi seçim bölgesini değerlendirmesini yaptı. İki tur arasındaki söylem değişikliği, iftira ve yalan kampanyalar konuşuldu. Duygusal konuşmalar da oldu, uzun teknik değerlendirmeler de oldu. Kurultay takviminin başlatılmasına ilişkin de Genel Başkan talimat verdi. Değerlendirme yapacağız. Bütün MYK değişecek diye bir şey yok." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar