Kongrelerin sürdüğü CHP'de Kılıçdaroğlu'ndan ilçe başkanlarına: Kavga görüntülerine izin vermeyeceğim

Kongrelerin sürdüğü CHP'de Kılıçdaroğlu'ndan ilçe başkanlarına: Kavga görüntülerine izin vermeyeceğim
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul il merkezinde 39 ilçe başkanıyla bir araya gelen CHP lideri, İzmir kongresindeki kavga görüntülerinde payı olanlara ilişkin süreç başlatılmasını istedi. Kılıçdaroğlu, "Kavga görüntülerine izin vermeyeceğim" dedi.

Artı Gerçek - Yerel seçim yaklaşırken CHP il kongrelerine devam ediyor. CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul il merkezinde 39 ilçe başkanıyla bir araya geldi. Gazete Pencere'den Candan Yıldız'ın haberine göre; ilçe başkanları toplantısında Kılıçdaroğlu’nun İstanbul İl Başkanlığı için herhangi bir isim telaffuz etmediği, sadece bir profil çizdiği öğrenildi.

Buna göre Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile bir çıtanın yakalandığını, bu çıtanın altına düşmemek gerektiğini vurguladı.

Toplantıda Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde İzmir’de yaşanan kavga görüntülerine dair çok net tavır aldığı, “İzin vermeyeceğim” dediği kaydedildi. Kılıçdaroğlu'nun, böylesi görüntülerin oluşmasında payı olanlar için sürecin başlatılmasını istediği ifade edildi. MYK’de de bu konunun gündeme gelmesi bekleniyor. (Kaynak)

Öne Çıkanlar