Kulis: CHP, önümüzdeki hafta belediye başkan adaylarını açıklamaya başlayacak

Kulis: CHP, önümüzdeki hafta belediye başkan adaylarını açıklamaya başlayacak
Milletvekillerini sahaya gönderen ve bir yandan da anket çalışmalarına devam eden CHP, çalışmalarını pazar gününe kadar raporlaştıracak. CHP’nin gelecek haftadan itibaren aday açıklamalarına başlayacağı belirtiliyor.

Artı Gerçek - Milletvekillerini sahaya gönderen CHP’de parti kurmayları pazar gününe kadar sahadaki verilere dayanarak rapor hazırlayacak.

Milletvekilleri, gittikleri illerde partiye aday adaylığı başvurusu yapan kişilerle mülakatlar da yapacak.

Parti bir yandan da elindeki belediyeler için anket çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda ankete katılanlara “Bu pazar seçim olsa bu belediye başkanına oy verir misin. Başkan değişsin mi” gibi sorular soruluyor.

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın kulisine göre; bu çalışmaların da hafta sonuna kadar raporlaştırılacağı ve CHP’nin gelecek haftadan itibaren yavaş yavaş adaylık açıklamalarına başlayacağı belirtiliyor.

CHP lideri Özgür Özel şu ana kadar Aydın, Ankara ve İstanbul dışında sadece Antalya Manavgat için başkan açıklaması yaptı.

Bu çerçevede henüz adaylık açıklaması için bir ilin konuşulmadığı belirtiliyor. Özel’in, gelecek haftadan itibaren düzenli yapılacak parti meclisi toplantılarıyla hafta hafta adaylarını açıklaması bekleniyor. Partinin adaylık açıklamasında önceliği elinde olmayan illere vereceği, mevcut belediyelerin ise sonlara bırakılacağı kaydediliyor. (Kaynak)

Öne Çıkanlar