Kulis: CHP ve İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı isminde uzlaştı

Kulis: CHP ve İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı isminde uzlaştı
Yayınlanma:
A+ A-
Gazeteci Fatih Altaylı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Genel Merkez'in, CHP İstanbul İl Başkanlığı için uzlaştığını belirtti. Altaylı, uzlaşılan ismin Özgür Çelik olduğunu söyledi.

Artı Gerçek - Gazeteci Fatih Altaylı, CHP İstanbul İl Başkanlığı konusunda İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Genel Merkez'in uzlaştığını yazdı.

Altaylı, "CHP’de Kurultay öncesi sular duruluyor gibi. En azından illerde kanlı yarışlar yaşanmaması, dışarıya paramparça ve kavga içinde bir görüntü verilmemesi için temel bir uzlaşma sağlanması konusunda taraflar anlaşmış durumda. Anlaşma olmasa da anlaşmış gibi yapma ve kılıçları kınına sokma durumundalar" dedi.

"Bunun ilk sonucu Ankara İl seçiminde görüldü" diyen Altaylı, "İstanbul’da da hem İmamoğlu hem de genel merkez Özgür Çelik ismi üzerinde uzlaştılar. Özgür Çelik’e yeni görevi hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, İstanbul İl Başkanlığına aday olduğunu açıklamıştı. Çelik, "Parti örgütümüz ön seçim, dönem kuralı, karar alma süreçlerini etkin katılım konularında sesini yükseltmeye devam edecektir" demişti. Çelik, CHP’nin kongre ve kurultay süreçlerinden mutlaka güçlenerek çıkacağını söylemişti.

Çelik, 2019'da elde ettiğimiz tarihi İstanbul zaferini 2024'te yeniden perçinleyeceklerini anlatarak, şunları kaydetmişti:

"İstanbul'u yeniden kazanacağız. Meclis çoğunluğunu sağlayacağız, tüm engellemeleri ortadan kaldıracağız, bunu gerçekleştirmek için örgüt yapımızı güçlendireceğiz. Mahallelerin, gençlerin, kadınların sesi il başkanlığımızda her daim duyulacak. İl, ilçe başkanlıkları arasındaki iletişimi mutlaka güçlendireceğiz. İlçe başkanlığı makamını güçlendireceğiz. İlçelerimizin maddi manevi sorunlarına köklü ve kalıcı çözümler üreteceğiz. Üye sayımızı katlayarak artıracağız. İBB, ilçe belediyelerimizle uyumlu bir yönetim modeli, örnek bir yönetim modeli uygulayacağız. Bunu örgütümüzün tüm kademeleriyle gerçekleştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında hep birlikte yakacağımız aydınlanma meşalesine destek olmak için Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar