Kulis: Cumhurbaşkanlığı ekibi Akşener ve ekibiyle yakın ilişkide

Kulis: Cumhurbaşkanlığı ekibi Akşener ve ekibiyle yakın ilişkide
Erdoğan’ın, Akşener’in genel başkanlığı bırakacağını açıklamasının ardından İYİ Parti’yi yakın markaja aldığı iddia ediliyor. Gazeteci Nuray Babacan, “Cumhurbaşkanlığı ekibinin Akşener ve ekibiyle yakın ilişkide olduğu da iddialar arasında" diye yazdı.

Artı Gerçek - Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, kulis bilgilerini paylaştığı bugünkü yazısında AKP'nin Meral Akşener'in genel başkanlığı bırakacağını açıklamasının ardından İYİ Parti'yi yakından izlediğini yazdı. Babacan, “Bu arada, Cumhurbaşkanlığı ekibinin Akşener ve ekibiyle yakın ilişkide olduğu da iddialar arasında..."dedi.

31 Mart seçimlerine ‘hür ve müstakil’ girip başarısız çıkan ve üst düzey istifaların devam ettiği İYİ Parti'de Meral Akşener genel başkanlığı bırakacağını söylemişti. İYİ Parti’nin AKP'yle görüştüğü iddiası da gündemdeki yerini koruyor.

Gazeteci Nuray Babacan da yazısında şu ifadeleri kullandı:

"AKP kulislerinde, İYİ Parti’deki gelişmeler de yakından izleniyor. Cumhur İttifakı’nın seçim sürecinde ve sonrasında bu partiye gösterdiği ilgiyi farklı okuyanlar var. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in siyasete veda etmemesi için gösterilen çabanın altında, bu partinin milletvekillerine duyulacak ihtiyaç gösteriliyor. Olası bir ‘anayasa değişikliği’ veya kritik kararlarda 38 milletvekilinin işe yarayacağı hesabı yapılıyor. Bu arada, Cumhurbaşkanlığı ekibinin Akşener ve ekibiyle yakın ilişkide olduğu da iddialar arasında..." (Kaynak)

Öne Çıkanlar