Mansur Yavaş’tan ‘seçim çalışmalarına katılmayacak’ iddiasına ilişkin açıklama

Mansur Yavaş’tan ‘seçim çalışmalarına katılmayacak’ iddiasına ilişkin açıklama
Yayınlanma:
A+ A-
Mansur Yavaş’ın, “Genel başkanlar cumhurbaşkanı yardımcısı olacaksa çalışmalara katılmam” ifadelerini kullandığı iddiasına ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Yavaş'ın söylediği iddia edilen ifadeler kesinlikle doğru değil" denildi.

Artı Gerçek - Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Mansur Yavaş'ın, “Genel başkanlar cumhurbaşkanı yardımcısı olacaksa çalışmalara katılmam” ifadelerini kullandığı iddiasına yalanlama geldi.

Yavaş geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında ittifak üyesi partilerin genel başkanlarının cumhurbaşkanı yardımcısı yerine milletvekili adayı olmaları yönünde teklifte bulunacağını söylemişti. Yavaş bu konuda takdirin Millet İttifakı liderlerinde olduğunu da ifade etmişti.

Yavaş’ın bu sözlerinin ardından, “Diğer genel başkanlar cumhurbaşkanı yardımcısı olacaksa, seçim çalışmalarına katılmayacağım” dediği iddia edildi.

Konuya dair açıklama yapan Mansur Yavaş İletişim Ofisi söz konusu iddiayı yalanladı.

'KAYNAĞI BELLİ OLMAYAN, DAYANAKSIZ, TEYİTSİZ HABERLERE İTİBAR EDİLMEMESİNİ RİCA EDERİZ'

İletişim Ofisi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sn. Mansur Yavaş'ın söylediği iddia edilen ‘Diğer genel başkanlar cumhurbaşkanı yardımcısı olacaksa, seçim çalışmalarına katılmayacağım’ ifadeleri kesinlikle doğru değildir. Kaynağı belli olmayan, dayanaksız, teyitsiz ve ‘kulis’ adı altında paylaşılan bu tür haberlere itibar edilmemesini rica ederiz.”

NE OLMUŞTU?

TV100 yazarı Erdoğan Aktaş, geçen günlerde, “Genel başkanlarımız milletvekili olsun ve partilerin başında olsunlar” çıkışı yapan Yavaş’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan randevu talep ettiğini ve “Diğer genel başkanlar cumhurbaşkanı yardımcısı olacaksa, ben seçim çalışmalarına katılmayacağım” diyeceğini öne sürmüştü.

Aktaş, bugün yayımlanan yazısında, “Bu yazıyı 19 Mart Pazar günü öğleden sonra yazıyorum. Randevu ya bugün ya da 20 Mart Pazartesi günü gerçekleşecek. Siz bu satırları okurken bu randevu gerçekleşmiş olabilir” ifadelerini kullanarak şunları iddia etmişti:

“Mansur Yavaş bu buluşmada Kemal Kılıçdaroğlu’na, ‘Diğer genel başkanlar cumhurbaşkanı yardımcısı olacaksa, ben seçim çalışmalarına katılmayacağım’ diyecek." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar