Metropoll'ün kurucusu Özer Sencar: Seçimin kaderini Muharrem İnce ve kararsızlar belirleyecek

Metropoll'ün kurucusu Özer Sencar: Seçimin kaderini Muharrem İnce ve kararsızlar belirleyecek
Yayınlanma:
A+ A-
Metropoll Araştırma kurucusu Özer Sencar, son üç aydaki anket sonuçlarını paylaştı. Sencar, "Seçimin kaderini Muharrem İnce ve kararsızlar belirleyecek" dedi.

Artı Gerçek - Metropoll Araştırma kurucusu Özer Sencar, ocak, şubat ve mart aylarında yaptıkları Türkiye’nin Nabzı araştırmalarının sonuçlarını karşılaştırdı. Sencar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Bu verilere göre seçimin kaderini Muharrem İnce ve kararsızlar belirleyecek" yorumunu yaptı.

Sencar'ın paylaştığı ankette, katılımcılara "Cumhurbaşkanlığı seçiminde aşağıda yer alan adaylar kalırsa hangi adaya oy verirsiniz" sorusu yöneltildi. Mart ayı anketinde CHP lideri ve Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun oy oranı yüzde 44.6, AKP lideri ve Cumhur İttifakı Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranı ise yüzde 42 oranında ölçüldü.

Protesto oyların oranı yüzde 5.9 oranında çıkarken, Sencar bu sonuçlar hakkında şu yorumu yaptı: "Söze gerek yok her şey açık. Bu verilere göre seçimin kaderini Muharrem İnce ve kararsızlar belirleyecek." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar