Muharrem İnce yarın dilekçesini vereceğini açıkladı, kendisini Macron'a benzetti

Muharrem İnce yarın dilekçesini vereceğini açıkladı, kendisini Macron'a benzetti
Yayınlanma:
A+ A-
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığı için yarın YSK'ye resmi başvuru yapacağını açıklayarak 100 imza için destek çağrısı yaptı. İnce'nin kendisini Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a benzetmesi dikkat çekti.

Artı Gerçek - Son günlerde gazetecilerle yaşadığı gerilim ve sosyal medya iktidar yanlısı hesaplar tarafından desteklendiği iddialarıyla gündemde olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığı için yarın Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) başvuru yapacağını açıkladı.

İnce, partisinin genel merkezi önünde toplanan gençlere yaptığı konuşmada, "Türkiye'ye yeni bir seçenek sunacaklarını" savundu. Son zamanlarda kendisine yönelik olumsuz kampanya yürütüldüğünü yorumunu yapan İnce, gençlere şöyle dedi:

İMZA ÇAĞRISI YAPTI

"Yarın YSK'ya gidip adaylık için dilekçemi vereceğim. Yarın son gün. Ama çarşamba bir iş başlıyor, 100 bin imza. Çarşambadan pazartesiye kadar biz ne yapacağız? Çarşamba günü bir günde işi bitireceğiz. Sizden ne istiyorum? Çarşamba günü kardeşiniz, anneniz, babanız, sevgiliniz, arkadaşınız, babaanneniz, anneanneniz, dedeniz, komşunuz kim varsa, ilçe seçim kuruluna gidip imza verdiriyorsunuz. Hadi göreyim sizi, çarşamba gününden itibaren ilçe seçim kurulu başkanlıkları önünde kuyruk oluşturacaksınız."

'MACRON GİBİ DEVRİM YAPMA' İDDİASI

İnce, Fransa'da Emmanuel Macron'un ilk seçim başarısına atıfta bulunarak, "Fransa'da Macron nasıl her iki bloku yırtıp attıysa, biz de Türkiye'de bir devrim yapacağız" dedi. (AA)

Öne Çıkanlar