Nebati: Tüm epistemolojik kopuşlar bizimdir

Nebati: Tüm epistemolojik kopuşlar bizimdir
Yayınlanma:
A+ A-
Bakan Nureddin Nebati, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na "Daha fazla yatırım, daha fazla istihdam ve daha fazla üretime yönelen tüm epistemolojik kopuşlar bizimdir" diye yanıt verdi.

Artı Gerçek - Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dün vizyon politikasını açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Epistemolojik kopuşlar onların olsun" göndermesine yanıt verdi.

İktidara gelince dünyaca ünlü iktisatçılar Daron Acemoğlu, Ali Hakan Kara, Refet Gürkaynak ile birlikte çalışacağını duyuran Kılıçdaroğlu'na, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da "İthal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız" sözleriyle yanıt veren Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

'İTHAL MASALLAR'

"Sayın Kılıçdaroğlu, bizler, ilim neredeyse alırız ancak ithal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız. İthal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar, makyajlı sunumların perde arkasında yüksek faiz politikaları vaat ediyor. Milletimizin, defalarca yaşadığı bu senaryoya artık karnı tok. Son 20 yılda mega altyapı yatırımlarını büyük oranda tamamlayan ülkemiz, yüksek faizle sıcak para peşinde koşarak değil, üreterek, istihdam oluşturarak ve ihracat yaparak zenginleşecektir."

"Daha fazla yatırım, daha fazla istihdam ve daha fazla üretime yönelen tüm epistemolojik kopuşlar bizimdir. Öte yandan, sizin de mevcut epistemolojinizden bir kopuş yaşayarak milli menfaatlerimizle bir an evvel barışmanız gerektiği gün gibi ortadadır."

"Sizler, vizyon adı altında anlattığınız ithal masallarla insanları uyuklatırken, Türkiye Yüzyılı’na doğru, inançla ve kararlı adımlarla ilerleyen ülkemizde bakın neler oluyor:

12 çeyrekten bu yana makine ve teçhizat yatırımlarındaki kesintisiz artış sürüyor. İstihdam 31 milyon kişiyle tarihi yüksek seviyesine ulaştı. Sanayinin mili gelir içerisindeki payı artıyor. İhracat ülke tarihimizde ilk kez 250 milyar doların üzerine çıktı."

NE OLMUŞTU?

Nebati, “Neo klasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heteredoks yaklaşım, günümüzde giderek ön plana çıkan davranışsal ekonomi ve nöro ekonomiyle daha fazla önem kazanmaktadır” ifadeleri sonrası hem siyasiler tarafından hem sosyal medyada tiye alınmıştı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yine bu sözlere göndermede bulunarak, "Ekonomi ve endüstriyel dönüşüm alanlarında, Şampiyonlar Ligi'nin en iyi oyuncularıyla birlikte dünyayla rekabet edeceğiz. “Epistemolojik kopuşlar” onların olsun bizim Türkiye vizyonumuz budur. Türkiye’nin hak ettiği standartlar da budur!" demişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar