Orhan Kemal'in oğlu Işık Öğütçü, CHP'den aday adayı

Orhan Kemal'in oğlu Işık Öğütçü, CHP'den aday adayı
Yayınlanma:
A+ A-
Yazar Orhan Kemal'in oğlu Işık Öğütçü, CHP'den İstanbul 2. Bölge'den aday adayı oldu. Öğütçü, CHP Beşiktaş ilçe binasını ziyaret etti.

Artı Gerçek - Orhan Kemal ismini kullanmış olan usta yazar Mehmet Raşit Öğütçü’nün oğlu Işık Öğütçü, CHP’den milletvekili aday adayı oldu. Daha önceden Beyoğlu Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adayı olan Öğütçü, 14 Mayıs'taki seçimlerde İstanbul 2. Bölge'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Öğütçü, aday adayı olmasının ardından CHP Beşiktaş ilçe binasını ziyaret etti. Bu hesaptan yapılan paylaşımda, "Milletvekili aday adayı Işık Öğütçü ilçe başkanlığımızı ziyarete geldiler. Nazik ziyareti için kendisine teşekkür ederiz" ifadeleri kullanıldı.

IŞIK ÖĞÜTÇÜ KİMDİR?

Orhan Kemal'in dört çocuğundan en küçüğü olan Işık Öğütçü, 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendsiliği bölümünden mezun oldu. 2000'li yıllara kadar kendi kurduğu kimyaevi malzemeler satan şirketi yönetti. 2000'li yıllarda ailesine devrettiği şirket, 2015 yılında faaliyetlerine son verdi.

2000'lerde babası adına Cihangir'deki Orhan Kemal Müzesi'ni açtı, Orhan Kemal'in kitaplarını tercüme etti.

Öğütçü, 2014 seçimlerinde CHP'den Beyoğlu Belediye Başkanı aday adayı olmuştu. 2016'da ise CHP'nin Kültür ve Sanat Komisyonu'nda başkan olarak görev aldı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar