Özgür Özel: 31 Mart gecesi Türkiye sevinirken ben iki şehre kahroluyordum

Özgür Özel: 31 Mart gecesi Türkiye sevinirken ben iki şehre kahroluyordum
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, birinci parti konumuna yükseldikleri 31 Mart yerel seçiminde iki şehir için 'kahrolduğunu' söyledi. Özel "Samsun ve Gaziantep. 31 Mart gecesi siz bütün Türkiye'ye sevinirken, ben bu iki şehre kahroluyordum" dedi.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Yoruldum diyen, çalışıyorum olmuyor diyen, başaramıyoruz diyen, bu kadar olur diyen yolu açık olsun. Yerinde sayanı, yerinde tutmayacağız" dedi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerine katılmak üzere geldiği Samsun'da CHP yönetimindeki Atakum Belediyesi'ni ziyaret eden Özel, daha sonra burada toplanan halka seslendi.

Partisinin iyi yaptığı şeyleri konuşmanın yanı sıra eksik kalan yanları da konuşmaları ve öz eleştiri yapmaları gerektiğini söyleyen Özel, "Bundan sonra oturacağız, neyi doğru yaptıysak, devam edeceğiz. Neyi eksik yaptıysak, telafi edeceğiz. Neyi yanlış yapıyorsak, terk edeceğiz" dedi.

'SAMSUN'DA YÜZÜMÜZ YERDE'

CHP'nin Samsun'daki genel durumu ile öz eleştiri yapmak durumunda olduğunu söyleyen Özel, konuşmasına şöyle devam etti: "18 belediyeden 1'inin kazanılması, 1 milletvekilinin olması, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından kabul edilemez. Uşak, Afyon Kastamonu kazanılmışken, Samsun kazanılmıyorsa; başta genel başkan hepimizin yüzü yerdedir. Samsun seçim sonuçlarından sonra yüzüm yerdedir. Yüzümü kaldırmak, başımı dikmek, göğsümü germek için mecbur olduğum şey, Gazi'nin partisini bu şehirde birinci parti yapmaktır. Buna kim inanıyorsa, gelsin katkı versin. Kim inanıyorsa gelsin, partiye üye olsun. Mevcut yöneticilerden enerjisi olan burada kalsın. Yoruldum diyen, çalışıyorum olmuyor diyen, başaramıyoruz diyen, bu kadar olur diyen yolu açık olsun. Onunla yolları ayıracağız. Eksik yaptım, daha çok çalışırım diyen, bundan sonra yeni bir süreç başlıyor; benim buna enerjim var diyen, başaracağım diyen kendine güveniyorsa; kalsın ama 6 ay sonraki ankette hala yerinde sayıyorsak, kimseyi o yerde tutmam. Bu kadar da net söylüyorum" diye konuştu.

6 AYDA BİR ANKET SONUÇLARINA BAKILACAK

Belediye başkanlarının performasını ölçmek için 6 ayda bir anket yapılacağını hatırlatan Özel "Her anket bir öncekinden daha iyi olacak. Yerinde sayanı, yerinde tutmayacağız. Yol, yürüyenin arkasında duracağız. Partiyi aşağıya çeken varsa, o dakikadan sonra bu partide yeri yoktur. Oy verir ama bu partiyi kim yönetecek, partiyi kim şaha kaldıracaksa o yönetecek. Bugünden tezi yok, hep birlikte çalışacağız. Samsun ve Gaziantep. Bir tanesi Atatürk'ün adını almış, Gazi unvanını verdiği kent; Gaziantep. Bir tanesi de Samsun. Kuzeyde ve güneyde, gönlümün yarasıdır. 31 Mart gecesi siz bütün Türkiye'ye sevinirken, ben bu iki şehre kahroluyordum. Herkes sorumluluğunu ona göre bilecek, ona göre çalışacak. Hep beraber başaracağız, partimizi Samsun'da birinci parti yapacağız" dedi. (DHA)

Öne Çıkanlar