Özgür Özel: Millet seçim isterse ben de 'haydi erken seçim' derim

Özgür Özel: Millet seçim isterse ben de 'haydi erken seçim' derim
Özgür Özel, yerel seçimler sonrası çokça konuşulan erken seçime ilişkin açıklama yaparak "Gerçek millet, hepimizin efendisi erken seçim isterse o gün ben de 'haydi erken seçim' derim" dedi. Özel emekliler için büyük bir miting düzenleyeceklerini açıkladı.

Artı Gerçek - Ekonomik krizin gölgesinde, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından AKP'nin ağır bir yenilgi sonrası ikinci parti konumuna düşmesiyle erken seçim de çokça dillendirilmeye başladı. Bazı muhalefet partileri de erken seçime yönelik çağrılarda bulunurken son olarak seçim sonrası birinci parti konumuna yükselen CHP'nin genel başkanı Özgür Özel de erken seçime ilişkin konuştu.

Özel, "Gerçek millet, hepimizin efendisi erken seçim isterse o gün ben de 'haydi erken seçim' derim" ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin büyük emekli mitingi düzenleyeceğini söyledi.

Özel, Now TV'de yayınlanan İlker Karagöz ile Çalar Saat programında konuştu. Özel, miting tarihinin önümüzdeki günlerde netleşeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılacak görüşmeye ilişkin de konuşan Özgür Özel, görüşmenin Çankaya Köşkü'nde olmasının daha doğru olacağını ancak yer tartışmasına girmeyeceklerini kaydetti

Özel, "Sayın Cumhurbaşkanı, randevuyu Çankaya’ya verirse çok şık olur. Meclis olabilir. AK Parti Genel Merkezi de olabilir. Beştepe’de randevu verilirse de Beştepe’ye giderim. İçerik, yer tartışmasından önemli. Bir inat uğruna beklentileri heba edemem. Doğru bir zaman ve doğru bir zemin belirlenir" dedi.

Erdoğan ile yapacakları görüşme öncesinde eski genel başkanlarla da bir araya geleceklerini belirten CHP Genel Başkanı "Önemli bir noktadayız. Bir nezaket ziyareti değil, nezaketi elden bırakmadan bir çalışma ziyareti olacak. Karşımızdakilerin her birisi bu milletin seçtiği insanlar. Meclis’te muhalefetimizi yapıyoruz. Gerektiği yerde de müzakere edeceğiz. Biz bir kişinin karar verdiği bir yapı değiliz” diye konuştu.

Özgür Özel'in açıklamalardan öne çıkanlar şu şekilde:

"31 Mart seçimlerin sonuçlarından dolayı ben bir erken seçim tartışması başlatmayacağım dedim. Şimdi emeklinin sesini duymazsan, gençlerin geleceklerini karartmaya devam edersen, millet erken seçim isterse ben de haydi derdim. Böyle giderlerse yakın.

Biz bunun bir yerel seçim olduğunu unutmuyoruz. Millet sizi birinci parti olmanızı istiyoruz dedi. Sen kibrini göstermeyi sürdürürsen, millet erken seçim de ister. İnsanların cebinde parası yok. İnsanların 'bunlarla olmuyor' demesi erken seçim çağrısından çok daha etkilidir. Ben bir erken seçim çağrısı yapmayacağım. Ama milletimize kulak vermeye devam edeceğiz.

'BÜYÜK EMEKLİ MİTİNGİ YAPACAĞIZ'

Çok yakında bir büyük emekli mitingi yapacağız. Yeri ne olur, ne zaman olur, onu değerlendireceğiz. Ama bizim mitinglerimiz barışçıl mitingler olacak. Emeklilerin sesini duymamaya devam ederlerse biz, emeklilerin sesini duyurmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

'MAZARET ÜRETMEYİZ'

Yürütmenin atması gereken adımlar var. Belediyelerimiz tasarruflu bir şekilde yönetilecek. Ne olursa olsun, mazeret üretmeyiz. Bu enkazı hep birlikte ayağa kaldıracağız. Milletin bu yoksulluğunda onları rahatsız edecek

Belediyeyi biz aldık diye CHP'lilerin çocukları işe girecek diye bir şey yok. İşe giren hakkıyla girsin. 31 Mart'ta atılan tokat kibre, şatafata atılmış tokattır. Sen yaparsan sana da atılır.

'SAYIŞTAY YÜRÜTMENİN BAŞINDAN KORKUYOR'

Sayıştay, belediye AK Partili diye suç duyurusunda bulunmamış. Bağımsız yargının mensupları kimin huzuruna gidiyorlarsa ondan çekinip de suç duyurusunda bulunmuyorlar. Normal şartlarda siyasetçiler Sayıştay’dan korkar. Eskiden başbakanlar Sayıştay’dan korkardı. Şimdi de Sayıştay, yürütmenin başından korkuyor.

'ASGARİ ÜCRETE YILDA DÖRT KEZ ZAM YAPILMALI'

IMF ile el sıkışıyorlar. Poz veriyorlar. Ama itiraf etmiyorlar. IMF neler isteyecekse ona benzer kemer sıkma politikalarını iktidar uyguluyor. Elbette güçlükler olur. Ama bir avuç zengine KKM verilecek ama emekliye zam yapılmayacak. Böyle olmaz. Fiyatlar sürekli artıyor. Asgari ücrete yılda dört kez zam yapılmalı. Bunlar iki kez yapacağız diyordu, artık onu da yapmıyorlar. Sendikacılar da sendikacılığını yapacak. Bundan sonra CHP, mecliste olması gerektiği zaman mecliste sokakta olması gerektiği zaman sokakta olacak. Hakkını aramak isteyen herkese destek vereceğiz.

'CHP İKTİDAR OLDUĞUNDA BÜTÜN DÜNYAYA VİZESİZ GİDECEKLER'

Bu ülkenin beka sorunu 4 gençten 3’ünün yurtdışına gitmek istemesidir. CHP iktidar olduğunda zaten bütün dünyaya vizesiz gidecekler. Avrupa Birliği üyesi olacaklar." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar