Saadet ve Gelecek'ten yerel seçim öncesi ilk istişare toplantısı

Saadet ve Gelecek'ten yerel seçim öncesi ilk istişare toplantısı
Yayınlanma:
A+ A-
Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu ile Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, yerel seçimler öncesinde TBMM Saadet Grubu olarak ilk istişare toplantısı yaptı. Karamollaoğlu, yaptığı açıklamada "Diğer partilerle dirsek temasını da ihmal etmeyeceğiz" dedi.

Artı Gerçek - Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bugün TBMM Saadet Grubu olarak istişare toplantısı yaptı. Ankara bir otelde düzenlenen toplantının sonunda akşam saatlerinde iki lider basın açıklaması yaptı.

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

'DİRSEK TEMASINI İHMAL ETMEYECEĞİZ'

"Meclis 1 Ekim'de açılacak grubumuz etkili bir çalışma yapacak. Burada yapılan toplantıda bu işbirliğinin temellerinin nasıl sağlanacağını görüştük. Yerel seçimlerde de bizim başarılı bir çalışma yapmayı arzu ettiğimiz biliniyor. Her birimiz yerel seçimlere prensiben her yerde girebilmek için bir çabanın içerisindeyiz ama burada esas olan verimliliktir, iyi netice almaktır. Kendi aramızda bir iş birliği olabileceği gibi diğer siyasi partilerle de dirsek temasını ihmal etmeyeceğiz.

'VATANDAŞLAR ÇARŞIYA PAZARA ÇIKAMAZ OLDU'

Bu yerel seçimlerde mümkün olduğu kadar fazla sayıda belediyeyi kazanabilmek hiç olmazsa meclis üyeliklerinde il genel meclislerinde daha etkili bir pozisyon kazanabilmek. Bu konuda da teşkilatlarımız seçimden önce bir iki ay önce ciddi bir çalışmanın içerisinde girecek. İçinde bulunduğumuz dönem birçok problemlerle karşı karşıyayız. Ama içinde yaşadığımız en ciddi problem ekonomik kriz. Vatandaşlarımız bizar oldular (bezdiler). Çarşıya, pazara çıkamaz oldular. Bu dönemde hükümetin devlet çalışanlarına, emeklilere ön gördüğü ücret artışları yeterliliğin çok gerisinde kaldı. Açlık sınırının altında ücret alan milyonlarca insan var. El insaf. Biz grup olarak bu sıkıntılardan nasıl kurtuluruz, Meclis’te bunları gündeme getireceğiz. Bu hem bir bakıma iktidara yön verme yol gösterme tarzında olacak. Diğer tarafta inşallah bizim grubumuz iktidar olduğunda nasıl bir politika izleyeceğimizi de vatandaşımıza aktarmış olacağız. Bu ekonomik kriz içinden çıkılamayacak bir şey değil yeter ki doğru formül uygulansın. Biz ekonomik yönden ülkemizin daha sağlıklı yapıya kavuşmasını arzu ediyoruz. Bu iktidarın uyguladığı politikaların ise beklediğimiz neticeyi doğurmayacağını görüyoruz."

İSTİŞARE KARARI

Geçtiğimiz ay (28 Ağustos), Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’nu ziyaret etmişti. Gelecek Partisi'nden yapılan açıklamada, "Yerel seçim hazırlıkları bağlamında istişare başlamasına" karar verildiği belirtilmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar