Şerefan aşireti lideri Ertuş, Van'da CHP’den aday adayı oldu

Şerefan aşireti lideri Ertuş, Van'da CHP’den aday adayı oldu
Yayınlanma:
A+ A-
Son seçimlerde AKP'ye destek açıklaması yapan Ertuşi aşiretine bağlı Şerefan aşireti lideri İskender Ertuş CHP’den Van milletvekilliği için aday adayı oldu. Ertuşi Aşireti, son seçimlerde AKP'ye destek açıklaması yapmıştı.

Seda TAŞKIN


ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi’nde milletvekili aday adaylığı başvurusu için tanınan süre 22 Mart akşamı sona erdi. 2023 seçimleri için milletvekili aday listeleri 9 Nisan’da YSK’ya teslim edilecek. 19 Nisan’da ise milletvekili kesin aday listeleri ilan edilecek. CHP’nin aday aday listeleri belli olurken, edinilen bilgiye göre Ertuşi Aşireti’nden İskender Ertuş Van CHP’den aday adayı oldu.

Ertuşi aşiretine bağlı Şerefan aşireti lideri İskender Ertuş, geçtiğmiiz yıl Ankara’da düzenlenen bir törenle CHP’ye katıldığını duyurmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’ye katılan İskender Ertuş ve beraberindeki heyeti makamında kabul etmişti.

asiret.jpg

İskender Ertuş, daha önce aşiretlerinin nüfusunun 2 milyona yakın olduğunu açıklamıştı.

Ertuşi Aşireti, daha önce desteğini Doğru Yol Partisi (DYP), sonra kapatılan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ve son olarak da AKP için açıklamıştı.

Öne Çıkanlar