Sinan Oğan: Gelecek planlaması yapıyorum, niye tarafsız kalayım

Sinan Oğan: Gelecek planlaması yapıyorum, niye tarafsız kalayım
Yayınlanma:
A+ A-
İkinci turda Erdoğan'a destek veren Sinan Oğan, seçim tutumunu "Böyle bir ortamda ben gelecek planlaması yapıyorum, niye tarafsız kalayım ki?" sözleriyle savundu ve 2028 seçimlerinde yeniden cumhurbaşkanı adayı olacağını söyledi.

Artı Gerçek - 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ata İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı iken 28 Mayıs'taki ikinci tur seçimlerinde ise Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı alan Sinan Oğan katıldığı canlı yayında, "Kimseye sır değil, şimdiden ilan ediyorum, 2028 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayıyım" dedi.

Katıldığı yayında Millet İttifakı'nı desteklememesine gelen tepkiler için "Ben CHP ile yol yürümek zorunda mıyım?" diyen Oğan, "Bize niye kızıyor insanlar? Ben CHP ile yol yürümek zorunda mıyım? Sahada çalışaydınız, hiç olmazsa Meclis çoğunluğunu kazanaydınız. Ankara Çankaya'ya birtakım şaibeli isimleri aday yapmışsınız. Sonra da diyorsunuz ki Sinan Oğan bize destek ver. Yürümez ki bu sistem" ifadelerini kullandı.

'ÖZDAĞ, CUMHUR İTTİFAKINDAN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TALEP ETTİ'

Ümit Özdağ'ın Cumhur İttifakı'ndan İçişleri Bakanlığını talep ettiğini talebi karşılanmayınca Millet İttifakı'na desteğini açıkladığını savunan Oğan şöyle konuştu:

"Ümit Özdağ'a sürpriz değil, ben Cumhur İttifakı'nı destekleyeceğimi söyledim. Özdağ da AK Parti ile görüşmek istedi, görüşmede kendisinin içişleri bakanlığı talebi oldu, karşılanmadığı için sayın Özdağ destek vermedi. Bana en son tarafsız kalacağını söylemişti. Biz ikinci turda tarafsız kalacağız demedik."

'GELECEK PLANLAMASI YAPIYORUM, NİYE TARAFSIZ KALAYIM Kİ'

Oğan, ayrıca gelecek planlaması yaptığı için Cumhur İttifakı'nı tercih ettiğini söyleyerek 2028 seçimlerinde yeniden cumhurbaşkanı adayı olacağını belirtti:

"Kimseye sır değil, şimdiden ilan ediyorum, 2028 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayıyım. Bizi bugün eleştirenler yarın "haklısın" diyecektir. Ben MHP'den ihraç edildikten sonra hiçbir partiye gitmedim. O zaman AK Parti'den de CHP'den de teklif aldım. Her defasında eleştirildim. "O partiye gideyim, bu partiye gideyim" tarzında bir siyaset ve yaşam tarzım yok. Şimdi niye o zaman Cumhur İttifakı'nı destekledin diyecekler. Tarafsız kalmak bir seçenek değil. Böyle bir ortamda ben gelecek planlaması yapıyorum, niye tarafsız kalayım ki?"

Öne Çıkanlar