Suriye yönetimi kabul etti: Özgür Özel Şam'a gidiyor

Suriye yönetimi kabul etti: Özgür Özel Şam'a gidiyor
CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, Özgür Özel'in Suriye'yi ziyaret ederek Beşar Esad ile görüşme isteğinin Şam yönetimi tarafından kabul edildiğini açıkladı.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, Halk TV'de Gözde Şeker'in sunduğu Yeni Bir Sabah isimli programda CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Suriye ziyaretine ilişkin konuştu. Bulut, Suriye yönetiminin görüşme isteğini kabul ettiğini ve Özel'in Şam'a gideceğini duyurdu.

'OLUMLU YANIT GELDİ'

Bulut, Şam yönetimi ile temasa geçtiklerini belirterek ziyarete ilişkin olumlu yanıt aldıklarını belirtti ve şöyle konuştu:

"Görüşme niyetine ilişkin bu konuların çözümü, niyet ifadesi karşılık buldu. Bundan sonra sadece şartların olgunlaşması, nerede görüşme hangi tarih bunlar konuşulacak. Biz görüşme talebimizi ilettik Şam'dan da olumlu cevap geldi."

ÖZEL ARABULUCU OLABİLECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erdoğan ile Esad arasında arabulucu olabileceğini ifade ederek, "Önce Esad Türkiye ile masaya oturmaya ikna edilmeli. Ben Esad'ı masaya oturmaya ikna edebilirim. Yeter ki Erdoğan'ın böyle bir niyeti olsun. Erdoğan'ın son açıklamasından da görüyoruz ki bizim burada attığımız adımlar Erdoğan'ı da cesaretlendiriyor. Bu mesele Türkiye'nin en yakıcı sorunu, sığınmacı sorununu bizim öncelikli meselemiz" sözlerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar