Tanju Özcan, Encü'ye tokadı savundu: 'Az bile yapmış'

Tanju Özcan, Encü'ye tokadı savundu: 'Az bile yapmış'
Yayınlanma:
A+ A-
Bolu Belediye Başkan Tanju Özcan, polisin, HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ferhat Encü'ye tokat atmasını savunarak, "Adam az bile yapmış" dedi. Özcan ayrıca hedef gösterdiği Encü'ye yönelik küfürlü paylaşımda bulundu.

Artı Gerçek - Göçmenlere yönelik ırkçı açıklamaları ve uygulamaları nedeniyle tepki çeken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kez HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ferhat Encü'yü hedef aldı. İstanbul'da hasta ve infazı yakılan tutukluların ailelerinin düzenlediği 'Adalet Nöbeti' eylemi sırasında sivil bir polisin Encü'ye tokat atmasını savunan Özcan, devamında ise küfürlü bir paylaşımda bulundu.

Özcan, Twitter hesabından HDP'yi etiketleyerek, şu paylaşımı yaptı: "Şimdi Fox haberi izliyorum.Bir komiser HDP il Başkanı na tokat atmış.Adam az bile yapmış.Polisi itmek nedir? HDP İl Başkanı olman sana ayrıcalık mı sağlıyor…Terörü lanetlemediğiniz her gün benim size hep bir sözüm olacak.PKK nın sözcüleri, bu arada kına geldi mi?"

tanj.jpg
Özcan gelen tepkiler üzerine devamındaki paylaşımında ise Encü'ye yönelik küfürlü ifade kullandı: "Kardeşim; Halep oradaysa arşın burada. Kimsenin polisimizi aşağılamaya çalışmasına izin vermeyiz. Tokadı yiyen o gavat HDP İl başkanı savundukları o terörist örgütün kaç askeri ve polisi hain tuzakla şehit düşürdüğünü hiç düşündü mü? Türk Polisi Türk Milletinin polisidir."

ENCÜ'DEN YANIT

Özcan'ın hedef gösteren, küfürlü paylaşımına tepki gösteren Ferhat Encü ise şu açıklamayı yaptı: "Ergenekon terör örgütünün artığı, ulusalcı faşist sadece gönlün körelmemiş, gözlerinde körmüş."

PARTİSİNDEN 1 YILLIĞINA İHRAÇ EDİLMİŞTİ

Tanju Özcan, 16 Mayıs’ta belediye meclisindeki oylama sırasında el kaldıran üye Hacer Çınar’a "Bana niye el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım ayıp oluyor" demişti. Bu sözlerin ardından Çınar, avukatı Fikret Çıracı aracılığıyla Bolu 1’inci Aile Mahkemesi'ne, Özcan’a karşı kendisine yönelik koruma kararı alınması için başvurmuştu. Mahkeme, Çınar’ın 'tedbir' talebini kabul ederek koruma kararı almıştı. Bu gelişmenin ardından Özcan hakkında CHP Yüksek Disiplin Kurulu 1 yıl geçici çıkarma cezası vermişti.

Mültecilere yönelik ayrımcı uygulamalarıyla da bilinen Özcan, ihraç edilmesine HDP’lilerin sevindiğini öne sürerek HDP’ye kına göndermişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar