Meclis'te Erdoğan'ın katılacağı 23 Nisan oturumu yapılacak

Meclis'te Erdoğan'ın katılacağı 23 Nisan oturumu yapılacak
Genel Kurul, 23 Nisan dolayısıyla özel gündemle toplanacak. TBMM Genel Kurulu, haftalık çalışmasında enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifini ele alacak, İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu ikinci kez toplanacak.

Artı Gerçek - TBMM Genel Kurulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş başkanlığında özel gündemle toplanacak.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 104. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Meclis'teki özel etkinliklere devam edilecek.

TBMM Başkanı Kurtulmuş, 22 Nisan Pazartesi günü 28 ülkeden gelecek dünya çocuklarını kabul edecek.

Aynı gün TBMM Genel Kurulu "23 Nisan Çocuk Özel Oturumu" ile toplanacak. TBMM Başkanı Kurtulmuş'un oturumun açılışını yapmasının ardından Başkanlık Divanı, oturumu yönetecek çocuk başkana ve çocuk katip üyelere devredilecek. Bu oturumda Genel Kurulu çocuklar yönetecek.

Genel Kurul, haftalık çalışmasına, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yapılacak özel oturumla başlayacak.

Özel gündemli oturuma TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş başkanlık edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek 23 Nisan özel oturumunda, Kurtulmuş ve siyasi parti temsilcileri konuşacak. Kutlamalar, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un ev sahipliğinde düzenlenecek resepsiyonla devam edecek.

Tören Salonu'nda 25 Nisan Perşembe günü de Numan Kurtulmuş'un katılımıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının koordinasyonunda "Çocuk Zirvesi" gerçekleştirilecek.

GENEL KURUL, ENERJİ ALANINDA DÜZENLEMELER İÇEREN TEKLİFİ GÖRÜŞECEK

TBMM Genel Kurulu, haftalık çalışmasında enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifini ele alacak.

KOMİSYON GÜNDEMLERİ

TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu başkanlığında 24 Nisan Çarşamba günü ikinci kez toplanacak. Komisyon, çalışma takvimini ve bilgi alınacak kurumları belirleyecek.

Ayrıca İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Çocuk Hakları Alt Komisyonu da 25 Nisan Perşembe günü toplanarak Ankara Büyükşehir Belediyesi 28. Dönem Çocuk Meclisi ile görüşecek.

Salı ve çarşamba günleri Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin grup toplantıları yapılacak. (AA)

Öne Çıkanlar