Urfa'da AKP'den istifa eden Yalçınkaya da YRP'den aday oldu

Urfa'da AKP'den istifa eden Yalçınkaya da YRP'den aday oldu
Urfa'da AKP'den istifa ederek YRP'den aday olanlar kervanına Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya da katıldı. Yalçınkaya, YRP'nin Akçakale Belediye başkan adayı oldu.

Ali GÜZEL


URFA - Urfa'da AKP'deki istifalar sürerken, Yeniden Refah Partisi (YRP) AKP'den kopan isimleri aday göstermeye devam ediyor. AKP'den istifa eden Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya da YRP'nin Akçakale adayı oldu.

ERDOĞAN'A SİTEM EDEREK İSTİFA ETMİŞTİ

AKP'nin yeniden aday göstermediği Yalçınkaya, 9 Şubat'ta 17 meclis üyesiyle birlikte istifa ettiğini "Ben kaptanım. Kaptan sadece Allah'tan korkar. Tavrımız belli, dediğim gibi Cumhurbaşkanını kimse savunamazken biz çıktık savunduk. Arapları kimse tanımazken biz çıktık mücadelesini yaptık. Ben müsaade isteyecektim ama bunların kararlılığı, mağduriyeti ve zulüm karşısında bunları bırakıp gidemem. Anca beraber kanca beraber. Bu destanı birlikte yazacağız" diyerek duyurmuştu.

YRP 'ADAYIMIZ ESAT ÖZLÜ' DEMİŞTİ

AKP'den istifa eden Yalçınkaya'nın YRP'nin Akçakale Belediye Başkan adayı olacağı üzerine Artı Gerçek'in ulaştığı YRP yetkilileri Akçakale'deki adaylarının Esat Özlü olduğunu söyleyerek, "Şu an il teşkilatı olarak herhangi bir değişiklik yok bizde. Sonraki zamanlar tabii takdir Genel Merkezin" demişti.

AKÇAKALE İLÇE BAŞKANI DA İSTİFA ETMİŞTİ

Yalçınkaya'nın istifasının ardından dün akşam (11 Şubat) AKP Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Yıldık da teşkilat üyeleriyle birlikte toplu halde istifa etmişti. İstifaların AKP'nin ilçede Abdulhakim Ayhan'ı aday olarak göstermermesinden kaynaklandığı öne sürmüştü.

GÜLPINAR KENDİ TAKIMINI KURUYOR

AKP MKYK üyeliği ve genel başkan danışmanlığından istifa ederek 31 Mart seçimleri için YRP'nin Urfa Büyükşehir Belediye başkan adayı olan Kasım Gülpınar, kendi takımını kuruyor. Gülpınar'ın ardından YRP'ye geçen eski Urfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, eski Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Siverek Belediye Meclis Üyesi Hasan İzol ve eski AKP Hilvan İlçe Başkanı Hanif Düzme de AKP'den istifa ederek YRP'nin adayı oldu. (ARTI GERÇEK)

Öne Çıkanlar