Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a Mourinho göndermesi: 'Söz vermekle olmuyor'

Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a Mourinho göndermesi: 'Söz vermekle olmuyor'
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulüp başkanlığına yeniden aday olan ve Mourinho'yu transfer etme sözü veren Aziz Yıldırım'ı eleştirdi: Bize neyi bıraktığını unutuyor. Bugün 40, 50 milyona hoca sözü veriyor, şampiyonluk sözü veriyor. Söz vermekle olmuyor.

Abidin YAĞMUR


MERSİN - Trendyol Futbol Süper Ligi’nde şampiyonluğu üç puan farkla ezeli rakibi Galatasaray'a kaptıran Fenerbahçe’de gündem mevcut başkan Ali Koç ile eski başkanlardan Aziz Yıldırım’ın yarışacağı kongre süreci. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bugün Mersin’de Fenerbahçeliler Derneği üyeleriyle bir araya geldi, başkanlık yarışındaki rakibini eleştirdi.

'GEÇEN HAFTA GERÇEK ŞAMPİYONUN KİM OLDUĞUNU GÖSTERDİK'

Ligi ikinci sırada tamlamalarıyla ilgi ilgili konuşan Ali Koç, "Dün gece ufak da olsa tabi ki beklentilerimiz vardı. Ne garip bir gerçektir ki Fenerbahçe tarihinin en yüksek puanını alıyoruz. 99 puan, 99 gol, en yüksek averaj, şampiyon olan kulüpten daha az mağlubiyet, deplasmanda namağlup, derbilerde 4 galibiyet bir beraberlik, bir yenilgi… Tüm istatistiklere rağmen şampiyonluğun kapısından döndük. Kaderin cilvesi midir diyelim, sistemin bize biçtiği rol müdür diyelim. Ama sonuçta bu sezon bana göre son derece başarılı bir sezondur. Canınızı sıkmayın. Geçen hafta gerçek şampiyonun kim olduğunu gösterdik" dedi.

'OFSAYTIMSI İŞLER GİBİ AKIP GİDİYOR'

Başkan olduğu altı yıllık süre içinde Fenerbahçe’nin amatör sporlarda en başarılı dönemini yaşadığını vurgulayan Ali Koç, "Futbolda altı senede sadece Türkiye Kupası şampiyonluğumuz var. Tabii ki bu Fenerbahçelilerin kabul edebileceği bir şey değil. Geçen sene kora kor bir kadro kurduk. Dünya çapında bir hoca getirdik. Ama saha içinde mücadele ederken saha dışında yaşadıklarımız bize ket vurdu. Bu sene de iyi bir takım kurduk. Böyle bir istatistik yok. Yetiyor mu? Yetmiyor. Birkaç maç seçin, bakın. Geçen sene saydığımız 'ofsaytımsı' işler gibi akıp gidiyor. Bunlar mazeret mi? Ama bunlar gerçek" diye konuştu.

'AZİZ YILDIRIM BİZE NE BIRAKTIĞINI UNUTUYOR'

Başkanlığa yeniden aday Aziz Yıldırım’ı eleştiren Ali Koç, Aziz Yıldırım döneminde Fenerbahçe’nin 700 Avrupa kulübü içinde batmaya en yakın kulüp olduğunu, bunun UEFA raporlarına da yansıdığını belirtti ve şöyle konuştu:

“Borcu yarı yarıya indirdik. Kulübü sürdürebilir hale getirdik. Tünelin sonunda ışık var. Fenerbahçe artık yönetilmeyecek durumda değil. Gemiyi doğru istikamete çektik. Mali olarak iyi durumdayız. Ektiğimiz tohumlar meyvelerini vermeye başladı. Bugün Aziz Yıldırım çıkıyor, konuşuyor ama bize neyi bıraktığını, bu kulübün hangi direkten döndüğünü unutuyor. Bugün 40, 50 milyona hoca sözü veriyor, şampiyonluk sözü veriyor. Söz vermekle olmuyor"

'FENERBAHÇE 20 YILDIR HAKSIZLIĞA MARUZ KALIYOR'

Galatasaray ile Riyad’da oynayacakları Süper Kupa finalinde yaşananların önemli bir kırılma noktası olduğunu dile getiren Ali Koç, o tarihten sonra kendilerine yönelik kumpasların arttığını söyledi. "Ben olduğum sürece bizi şampiyon yapmazlar" söylemine de açıklık getiren Ali Koç, "Bu bir bıkkınlık söylemi değil aksine isyan söylemidir. Bu bizim temiz futbol misyonumuzla ilgilidir. Fenerbahçe 20 yıldır haksızlığa maruz kalıyor. Ama bizim dönemde dozaj arttı. Bir şekilde bizi camiayla karşı karşıya getirmek için yaptılar" diye konuştu.

Öne Çıkanlar