Ali Koç'tan Büyükekşi'ye ByLock hatırlatması: Bu FETÖ unsuru hala futbolun içinde

Ali Koç'tan Büyükekşi'ye ByLock hatırlatması: Bu FETÖ unsuru hala futbolun içinde
Fenerbahçe ile TFF arasındaki gerilim derinleşiyor. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi "Milli değerler için bizleri en son sorgulayacak kişilerden biri sizsiniz. Niye? Sizin iki telefonunuzdan Bylock çıktı" diye yüklendi.

Artı Gerçek - Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da yaşanan Süper Kupa krizinin ardından Fenerbahçe ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) arasında su yüzüne çıkan gerilimde yeni bir perde açıldı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye "Söz konusu milli değerler için bizleri en son sorgulayacak kişilerden biri sizsiniz. Niye? Sizin iki telefonunuzdan Bylock çıktı" sözleriyle yüklendi.

"Böyle biri bize milli değerler konusunda asla laf edemez. Konuşamaz, yön veremez, ithamda bulunamaz" diyen Koç, "Sizin telefonunuza ByLock yükleyenler var ya, benim telefonlarımı kanuna aykırı şekilde 2 yıl dinlemişler ve benim bu konuda davalarım var" ifadelerini kullandı.

'BU FETÖ UNSURU...'

Koç'un, "Bu ülkeyi de anlamıyorum artık! Bu örgütün kenarından köşesinden geçenlerin futbolun içinde yer almaması lazım. Adam mı kalmadı bu ülkede? Bu FETÖ unsuru hala futbolun içerisinde. Daha fazla o günlere dönme adımları atılmaktadır" sözleri dikkat çekti.

'KOLTUĞUNU KORUMAK İÇİN AYNI SÜRECE GİRDİ'

Koç, "Riyad'da tuttu ya, sayın Cumhurbaşkanımıza kadar kandırdılar" diyerek şöyle devam etti: "O tuttuğu için bugün de aynı şeyi yapmaya çalışıyorlar. Riyad'da kendi beceriksizliğini üstünü kapatmak için Ankara'ya bizi şikayet etmişti. Bugün de koltuğunu korumak için aynı sürece girdi."

'CHP BELEDİYELERİ' İDDİASI

Fenerbahçe Başkanı'nın, TFF seçimi için imza veren kulüplere telefonlar gittiğini ileri sürerek şu iddiada bulunması da dikkat çekti:

"En merak ettiğim, 'CHP belediyeleri düğmeye bastı, Reis'i yıkmaya çalışıyorlar' diyorlar. Olacak iş mi? Bazı kulüpleri günde 7-8 kez arıyor. Volkan Can kulüpleri arayıp 'İmza verenlerin maçlarına atanan hakemlere daha titizlikle bakılıyor' diyor. Maddi destek imalarında bulunuyor. Dijital bir yerle anlaşmışlar, 50 milyon TL'lik, 25 milyon TL de bonusları var. Bunun yüzde 60'ını fatura kesmeden peşin almışlar ve 2. Lig ve 3. Lig kulüplerine dağıtmışlar. Yalansa yalan deyin."

Koç'un, Türkiye Futbol Federasyonu Mali Genel Kurulu'nun Seçimli Genel Kurul olarak düzenlenmesi gündemi ile ilgili Ülker Stadyumu'nda gerçekleştirdiği basın toplantısından öne çıkan açıklamaları şöyle:

'EN GÜVENİLMEZ BELKİ DE KURUM TFF'

Hiç olmadığı kadar kaotik bir bir sezon yaşıyoruz. Krizler yönetilemedi. Türk futbolunda güven bunalımı var. En güvenilmez kurum belki de TFF. Belki de en güvenilmez sektör de Türkiye'deki Futbol sektörüdür. Hakemlik yazboz tahtasına döndü. Kişilere ve kurumlara göre değişikliğe gidildi.

'GALATASARAY İLE GARİP İLİŞKİ' İDDİASI

Kindar bir başkanımız var. Sayın Ahmet Nur Çebi ile girdiği polemik sonrasında olayı kişiselleştirip Beşiktaş'a gösterdiği muamele. Galatasaray ile arasında garip bir ilişki var.

'FENERBAHÇE'YE AĞIR CEZA VERMEK İÇİN RAPORLAR DEĞİŞTİRİLDİ'

Yaşanan bunca kriz ve skandal var. Hakem olayı. O olaydan iki saat önce federasyondaydık. Devre arasında MHK'yı ve hakemleri değiştireceğini anlattı. Bir yumruk olayı oldu ve başkan 180 derece değişti. Trabzonspor - Fenerbahçe maçından sonra Fenerbahçeli oyunculara ağır ceza vermek için raporlar değiştirildi ama cesaret edemedi. Oyuncularımıza 4-5 maç ceza verilecekti. Kulüplerin arasına nifak tohumları ekti. Liyakatsiz kadrolar. Aday olmayacağım demişti, şimdi mayıs ayında bakacağım diyor. İmza veren vermeyen, duruşunun arkasında olan kulüplere saygım çok büyük.

'SÜPER KUPA İLE İLGİLİ GELEN YAZI SONRASI KÖPRÜLERİ ATTIK'

2 Nisan'da süreç başlıyor. 4 Nisan'da 8 takım Trabzonspor ve Galatasaray'ın dahil olduğu imza vereceklerini söylüyor. Pazartesi çok geç diyip imzasını çekenler var. 5 Nisan'da 4 takım daha sürece dahil oluyor, bunlardan birisi Fenerbahçe. Uzak duruyorduk. Bize gelen rica ve baskı üzerine, en önemlisi Süper Kupa ile ilgili gelen yazı sonrası köprüleri attık. En son da Beşiktaş katıldı. Bu işin ciddiyetine varan Büyükekşi, zaman kazanmak için Şanlıurfa'da bir açıklama yaptı mali genel kurulun seçimli olacağına dair.

'İSTESE 22 GÜNDE SEÇİME GİDERDİ'

Bu açıklamadan sonra imza vereceğini söyleyen 3 takım imzayı çekiyor 18 Temmuz hedefimize ulaştık diye. Bunu yeni bir federasyon olacağını düşünerek söylüyorlar. Hiç görüş vermemiş iki kulübümüz de uygun bulduklarını söylüyor. İki ayrı görüş oluyor ve 16 Nisan'da Kulüpler Birliği'nde toplanıyoruz. Ben 14 kulüple bir açıklama yapıyorum. İstisnasız toplantıya katılan her kulüp taze bir kana ve yeni bir federasyona ihtiyaç olduğunu söylüyor. Yöntem olarak da Dursun beyin önerisiyle diyalog oluyor. Kendi yönetim kurulu kararıyla 22 günde seçime gidebilirdi. Yine bugün istese bu işi haziran ayı başına getirir.

'1 MAYIS'TAKİ AÇIKLAMA SKANDAL'

Net bir şey var ki sayın başkan rüzgarı almış, röportaj üstüne röportaj. 1 Mayıs'ta bir açıklama yayınlanmış. Skandal bir açıklamadır. Bu açıklamaya göre futbolda ortam toz pembe. Mükemmel başarılar var, kimse şikayetçi değil ve sezon içindeki skandallar yaşanmamış. Başkanımız anlaşılan çok farklı düşünüyor.

'İKİ TELEFONUNUZDAN BYLOCK ÇIKTI'

Söz konusu milli değerler için bizleri en son sorgulayacak kişilerden biri sizsiniz. Niye? Sizin iki telefonunuzdan bylock çıktı. Böyle biri bize milli değerler konusunda asla laf edemez. Konuşamaz, yön veremez, ithamda bulunamaz. Sizin telefonunuza ByLock yükleyenler var ya, benim telefonlarımı kanuna aykırı şekilde 2 yıl dinlemişler ve benim bu konuda davalarım var.

Bu ülkeyi de anlamıyorum artık! Bu örgütün kenarından köşesinden geçenlerin futbolun içinde yer almaması lazım. Adam mı kalmadı bu ülkede? Bu FETÖ unsuru hala futbolun içerisinde. Daha fazla o günlere dönme adımları atılmaktadır.

'VOLKAN CAN KULÜPLERİ ARIYOR'

En merak ettiğim, 'CHP belediyeleri düğmeye bastı, Reis'i yıkmaya çalışıyorlar' diyorlar. Olacak iş mi? Bazı kulüpleri günde 7-8 kez arıyor. Volkan Can kulüpleri arayıp 'İmza verenlerin maçlarına atanan hakemlere daha titizlikle bakılıyor' diyor. Maddi destek imalarında bulunuyor. Dijital bir yerle anlaşmışlar, 50 milyon TL'lik, 25 milyon TL de bonusları var. Bunun %60'ını fatura kesmeden peşin almışlar ve 2. Lig ve 3. Lig kulüplerine dağıtmışlar. Yalansa yalan deyin.

'EN GÜVENİLMEZ SEKTÖR FUTBOL OLABİLİR'

Belki de Türkiye’de en güvenilmez kurum TFF. Belki de en güvenilmez sektör de Türkiye'deki futbol sektörüdür. Kesinlikle aday olmayacağım demişti, şimdi mayısta bakacağız diyor. Bunun ne taktikleri olduğunu biliyorsunuz.

'ANKARA'YA BİZİ ŞİKAYET ETMİŞTİ'

Riyad'da tuttu ya, sayın Cumhurbaşkanımıza kadar kandırdılar. O tuttuğu için bugün de aynı şeyi yapmaya çalışıyorlar. Riyad'da kendi beceriksizliğini üstünü kapatmak için Ankara'ya bizi şikayet etmişti. Bugün de koltuğunu korumak için aynı sürece girdi." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar