Amedspor şampiyonluk için sahaya çıktı: Amedspor- Iğdırspor maçı 15.00'da başladı

Amedspor, bugün Iğdırspor ile Diyarbakır Stadyumunda karşı karşıya geliyor. Amedspor, sahadan galip ayrılırsa, Kastamonuspor'un puan kaybetmesi halinde şampiyon olacak. 15.00'da başlayan karşılaşma için kentin iki noktasına dev ekranlar kuruldu.

Rojhat ABİ


DİYARBAKIR - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grup’ta 77 puanla lider olan ve şampiyonluk mücadelesi veren Amedspor, bugün saat 15.00’da Iğdırspor’u Diyarbakır Stadyumu’nda konuk ediyor. Son üç haftası oynanan ligde, Amedspor sahasında kazanması halinde şampiyonluğu büyük oranda garantileyecek.

BİLETLER BİR SAATTE TÜKENDİ, DEV EKRANLAR KURULDU

Amedspor maçının biletleri dün bir saatte tükenirken Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, 33 bin kişilik stadın kapasitesinin yetersiz kalması sebebiyle futbolseverlerin karşılaşmayı canlı olarak izleyebilmesi için kentin iki farklı noktasına dev ekranlar kurdu. Kent Meydanı ve Park Orman’da kurulan ekranlarda karşılaşma canlı olarak izlenecek. Belediye, Stadyum, Kent Meydanı ve Park Orman’a ücretsiz ulaşım hizmeti de sunuyor.

whatsapp-gorsel-2024-04-21-saat-15-19-47-6b69babe.jpg

KENTTE ZAFER HAVASI ESİYOR

Diyarbakır Stadyumu tap kapasite dolarken stadyum dışında kurulan dev ekranların önünde de binlerce futbolsever büyük heyecanla bir araya gelerek maçı seyrediyor. Kente çoşkulu bir zafer havası esiyor.

TFF NAKLEN YAYIN YAPIYOR

Diyarbakır Stadyumunda oynanacak Amedspor-Iğdırspor karşılaşmasını TFF, YouTube resmi sayfasından naklen yayınlanIyor. Kastamonuspor-Amedspor maçında yayınlanan canlı yayında izleyici rekoru kırılmıştı. Bugünkü maçın da yüzbinlerce taraftar tarafından izlenmesi bekleniyor.

BARIŞ ANNELERİ'NDEN ŞAMPİYONLUK DUASI

Maç için barış anneleri de tribünde yerlerini aldı. Maç öncesi barış anneleri Amedspor'un galibiyeti ve şampiyonluğu için dua etti.

glruzd7xkaaxvp0.jpeg

AMEDSPOR ŞAMPİYONLUĞUNU İLAN EDEBİLİR

35 haftanın ardından 23 galibiyet, 8 beraberlik ve 2 mağlibiyetle 77 puan toplayan Amedspor ligin lideri konumunda. İkinci sırada olan Kastamonuspor da 21 galibiyet, 8 beraberlik ve dört mağlubiyetle 71 puan toplayabildi.

36. haftada Amedspor, kendi evinde Iğdır FK ile Kastamonuspor ise deplasmanda Karaman FK ile karşılaşacak. Amedspor, maçı kazanması halinde puanını 80'e çıkartacak ancak bu şampiyonluğunu ilan etmesi için yeterli olmayacak, Kastamonuspor'un puan kaybetmesini bekleyecek. Kastamonuspor'un beraber kalması ya da maçı kaybetmesi halinde Amedspor şampiyonluğunu ilan edecek.

Kastamonuspor maçı kazanırsa son iki haftada da puan farkı 6 olacak ve matematiksel olarak Kastamonuspor'un şampiyonluk ihtimali sürecek. Ancak averaj hesaplarında Amedspor'un 48'e 31 üstünlüğü olduğu için, Amedspor'un kazanması halinde Kastamonuspor'un şampiyonluğu mucizelere kalmış olacak.

Öne Çıkanlar