Furkan Korkmaz, 3 Gürcistan Milli Takımı oyuncusunun saldırısına uğradı

Furkan Korkmaz, 3 Gürcistan Milli Takımı oyuncusunun saldırısına uğradı
Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Eylül 2022 02:41
A+ A-
A Milli Basketbol Takımı Antrenörü Hakan Demir, oyuncu Furkan Korkmaz ve kondisyonerin soyunma odasında Gürcistan Milli takım oyuncularının saldırısına uğradığını duyurdu.

A Milli Basketbol Takımı Antrenörü Hakan Demir, 3 Gürcistan Milli Takım oyuncusunun ve güvenlik görevlilerinin, koridorda Furkan Korkmaz ile kondisyonere saldırdığını açıkladı.

Demir, "Furkan Korkmaz diskalifiye edildikten sonra koridorda rakip takımın 2-3 oyuncusu ve aynı zamanda güvenlik görevlilerinin oyuncumuz ile kondisyonerimize saldırmaları, bir kavgaya dönüşmesi olacak şey değil. Bizim açımızdan kabul edilebilecek bir şey değil" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

SOYUNMA ODASINDA OYUNCU VE KONDİSYONERE SALDIRI

Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Koordinatörü Ömer Onan da Gürcistan maçında Furkan Korkmaz'ın atılmasının ardından soyunma odasında oyuncuya ve kondisyonere saldırı yapıldığını açıkladı.

'KAMERA KAYITLARI GETİRİLMEZSE TURNUVADAN ÇEKİLECEĞİZ'

"Turnuvadan çekiliriz" diyen Onan, "Oynamayan oyuncular maç sonu koridorda gelip bize saldırıyor. Polis bizi koruduğunu iddia ediyor ancak bizi ittiriyorlar. Ben oyuncu oldum, hiç böyle bir şey görmedim. FIBA tamamen bu işin sorumlusu. Ben buradan FIBA'ya sesleniyorum, o koridordaki tüm kameraları dakika dakika bizim önümüze getirecekler. Eğer getirmeyeceklerse, biz turnuvadan çekileceğiz. Resmen Gürcistan polisiyle yumruk yumruğa birbirimize girecektik." açıklamasını yaptı.

Maça itiraz ettiklerini söyleyen Ömer Onan, "Hidayet Başkan ile konuştuk. Güvenlik gelsin, belli ki korumayacaklar. Bütün kameraları getirecekler, bakalım ne olmuş. Maçta net olarak kural hatası var. Kaptan itiraz etti, parasını da ödeyeceğiz. Bugün Litvanya maçında da kural hatası olmuş, ancak turnuvada tekrar ettirirler mi bilmiyorum. Maçtan sonra kaptan imzasını attı, süreci göreceğiz" ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar