Beşiktaş-Galatasaray maçında Destanoğlu'nun kurtardığı penaltı tartışma konusu oldu

Beşiktaş-Galatasaray maçında Destanoğlu'nun kurtardığı penaltı tartışma konusu oldu
Beşiktaş ile Galatasaray derbisinde hakem kararları tartışma konusu oldu.

Süper Lig'in 10. haftasında oynanan Beşiktaş - Galatasaray maçında hakem Fırat Aydınus genel olarak iyi bir maç yönetirken bazı kararları tartışmalara neden oldu.

Eski hakemlerden Deniz Çoban, Galatasaray'ın oyunun son bölümünde kazandığı penaltıda Vida'nın elinin yere temaslı olmasına rağmen bir ihlale sebebiyet verdiğini belirterek "Kol başın hayli uzağında kalmış, vücut genişlemiş, kolunu hayli açmış. Kaleye atılan bir şut olduğu için Vida sarı kart görmeliydi. Penaltı doğru ancak sarı kart gerekirdi" dedi.

Ancak Çoban, Ersin'in kurtardığı penaltının tekrar edilmesi gerektiğini yönünde görüş bildirdi. Çoban, kurtarış pozisyonuyla ilgili "Kurala göre penaltının tekrarı gerekiyor. Bir gol kurtarma ya da gol atma olmadığı için karışmıyor. Hakemin görmesi gerekiyordu" ifadelerini kullandı.

Yayıncı kuruluşun hakem hocaları, Trio programında tartışmalı pozisyonları analiz ederken genel olarak aynı fikirde buluştular. Hürriyet’in aktardığı habere göre maçın kritik pozisyonlarıyla ilgili öne çıkan görüşler şöyle:

Beşiktaş'ın 2. golünden önce Nelsson - Batshuayi pozisyonu

Deniz Çoban: "Faul var."

Lale Orta: "Batshuyi, rakibinin boğazına doğru yumruğuyla vuruyor. Galatasaray lehine faul verilmeli ve sarı kart çıkmalıydı."

Bülent Yıldırım: "Faul var. Hakemlerin gözünden kaçmış."

Marcao - Larin pozisyonu

Deniz Çoban: "Görüntüler bizi yanıltmıyorsa temas görmüyorum. Penaltı olduğunu düşünmüyorum."

Lale Orta: "Temas görmüyorum."

Bülent Yıldırım: "Elimizdeki bütün kameraları taradık. Herhangi bir temas tespiti yapamadık."

ERSİN DESTANOĞLU: MOHAMED'İN PENALTILARINI İZLEMİŞTİM

Karşılaşma sonrası açıklamalarda bulunan Beşiktaş'ın genç kalecisi Ersin Destanoğlu ise "Mohamed'in penaltılarını izlemiştim, çok penaltı atan bir forvet. Topu alınca hislerim belliydi. Oraya atlayacaktım. Son ana kadar bekledim, sonra kurtardım. Beraberlik olacaktı, önemliydi bizim için. Penaltıyı kurtardıktan sonra tribünler yıkılacak gibi bir sevinç vardı" şeklinde konuştu.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar