Cedi Osman'ın kariyer gecesi: 29 sayı, yedide yedi üçlük isabeti

Cedi Osman'ın kariyer gecesi: 29 sayı, yedide yedi üçlük isabeti
Yayınlanma:
A+ A-
Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nde (NBA) forma giyen Cedi Osman, Cleveland Cavaliers formasıyla 29 sayıyla kariyer rekorunu yineledi. Osman aynı zamanda, yedide yedi üç sayılık isabet ile kariyer rekorunu kırdı.

Artı Gerçek - Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nde (NBA) Cleveland Cavaliers, sahasında Los Angeles Clippers'ı 122-99 mağlup etti. Cavaliers forması giyen milli basketbolcu Cedi Osman, 22 dakikada kaydettiği 29 sayıyla karşılaşmanın en skorer ismi oldu. Milli basketbolcu, 29 sayıyla kariyer rekorunu yinelerken, 7'de 7 üç sayılık isabet ile kariyer rekorunu kırdı.

Cavaliers'ta Cedi Osman gösterdiği performans ile galibiyette büyük pay sahibi oldu. Osman, kenardan geldiği karşılaşmada 22 dakika parkede kalarak yedide yedi üçlük olmak üzere toplamda 13'te 11 saha içi isabetiyle 29 sayı kaydetti. 27 yaşındaki oyuncu, 29 sayısının yanına iki ribaund, iki asist, iki top çalma ve bir de blok ekledi.

Bu sonucun ardından Cavaliers 52'nci maçında 31'inci galibiyetini elde ederken, Clippers 53'üncü maçında 25'inci mağlubiyetini aldı.

EN ÇOK ÜÇLÜK İSABETİ KAYDEDEN ALTINCI OYUNCUSU

Cedi Osman, Los Angeles Clippers maçında kaydettiği yedi üçlük isabetiyle kulüp tarihinde en çok üç sayılık isabet kaydeden oyuncular sıralamasında altıncı sıraya yükseldi. Toplamda 583 üç sayılık isabete ulaşan Osman, Daniel Gibson'ı geride bırakarak altıncıı sıraya çıktı. Cavaliers tarihinin en çok üç sayılık isabet kaydeden ismi ise bin 251 ile LeBron James.

NBA'de günün diğer karşılaşmalarında alınan sonuçlar şu şekilde;

Charlotte Hornets - Miami Heat: 122-117

Memphis Grizzlies - Indiana Pacers: 112-100

Milwaukee Bucks - New Orleans Pelicans: 135-110 (DHA)

Öne Çıkanlar