Dünya Kupası finali öncesi Fransa'da deve gribi iddiası

Dünya Kupası finali öncesi Fransa'da deve gribi iddiası
Yayınlanma:
A+ A-
Dünya Kupası finalinde Arjantin'le karşılaşacak Fransa'nın üç futbolcusu hastalandı. Hastalıkları sebebiyle yarı finaldeki Fas maçını kaçıran Rabiot ve Upamecano'nun ardından Coman'dan da hastalık haberi geldi.

Artı Gerçek- 2022 Dünya Kupası finalinde Arjantin ile Fransa pazar akşamı karşı karşıya gelecek. Merakla beklenen final öncesi Fransa'da deve gribi endişesi yaşanıyor. Üç oyuncu grip benzeri belirtilerle hastalandı ve sağlık heyeti önlemler almaya başladı.

Hastalıkları sebebiyle yarı finaldeki Fas maçını kaçıran Rabiot ve Upamecano'nun ardından Coman'da da benzer belirtiler saptandığı belirtildi. Rabiot ve Upamecano, Fas maçından önce salgın tehlikesinden ötürü takımdan ayrı tutulmuştu. Bu oyunculara Coman da eklendi.

Hastalığın sebebi şu anda net olarak bilinmezken Fransa sağlık heyeti deve gribinden şüpheleniyor. Ancak Katar'ın sıcak ikliminden dolayı stadyumlarda kullanılan havalandırma sistemlerinin de hastalığa neden olabileceği tartışılıyor.

ATEŞ, ÖKSÜRÜK, KUSMA

Fransa Milli Takımı'nın sağlık heyeti, salgının takım içerisinde yayılmaması için çaba gösteriyor. Virüsün solunum yolu hastalığı olduğu ve ateş, öksürük, kusma belirtileri gösterdiği bildirildi. 2012'den beri yayılmayı sürdüren deve gribinde 2600 vaka tespit edildi.

DEVE GRİBİ (MERS VİRÜSÜ) NEDİR?

Deve Gribi (Mers Virüsü) Orta Doğu Solunum Sendromu olarak adlandırılmakta. Katar'da son 10 yılda çok sayıda insan bu salgın sebebiyle vefat etti.

Ender olarak görülse de ölüme neden olan solunum yolu rahatsızlığı olarak tanımlanmakta olan deve gribi, enfekte olduğu her 100 insandan 35’inde ölümle sonuçlanıyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar