Dünya Kupası'nda bugün: C ve D gruplarında maçlar tamamlanıyor

Dünya Kupası'nda bugün: C ve D gruplarında maçlar tamamlanıyor
Bugün oynanacak maçlarla C ve D gruplarında bir üst tura çıkacak takımlar belli olacak. Dün akşam oynanan maçlarda ilk 16'ya yükselen dört takım belli oldu.

Artı Gerçek - Katar'da düzenlenen 22'inci Dünya Kupası'nda bugün oynanacak maçlarla C ve G grubundan üst tura çıkacak dört takım daha belli olacak.

TSİ. 18.00'de D Grubu maçları oynanacak. İlk iki maçta topladığı 6 puanla üst tura çıkmayı garantileyen Fransa, 1 puanla grupta son sırada yer alan Tunus ile oynayacak. Grubun diğer maçında da üç puanlı Avustralya 1 puanlı Danimarka ile üst tura çıkma mücadelesi verecek.

ARJANTİN TUR İÇİN SAHAYA ÇIKIYOR

C Grubu maçları TSİ. 22.00'de oynanacak. İlk maçta Suudi Arabistan'a yenilen, ikinci maçında ise Meksika'yı 2-0'la geçen Arjantin gruptaki son maçında Polonya ile karşılaşıyor. Meksika da aynı saatte Suudi Arabistan'la karşı karşıya gelecek. Grupta, Arjantin, Polonya ve Suudi Arabistan'ın 3'er puanı bulunurken, Meksika 1 puanla son sırada yer alıyor.

GRUPLARDAN ÇIKAN İLK DÖRT TAKIM BELLİ OLDU

Dün akşam oynanan maçlarda, A ve B gruplarında bir üst tura çıkan takımlar belli oldu.

A Grubu'nda Ekvador'u 2-1 mağlup etmeyi başaran Senegal ve Katar'ı 2-0 ile geçen Hollanda, adını son 16 turuna yazdıran takımlar oldu.

B Grubu'na da ABD, İran'ı 1-0, İngiltere de Galler'i 3-0 ile yendi. Alınan bu sonuçlarla İngiltere ve ABD gruptan çıkmayı başardı. (SPOR SERVİSİ)

Öne Çıkanlar