Eczacıbaşı'ndan asitli tehdide suç duyurusu: Hande Baladın antrenmanlarda korkuyor

Eczacıbaşı'ndan asitli tehdide suç duyurusu: Hande Baladın antrenmanlarda korkuyor
Yayınlanma:
A+ A-
Milli voleybolcu Hande Baladın'ı asitli saldırıyla tehdit eden Mustafa Neşeli'nin serbest bırakılması üzerine Eczacıbaşı Spor Kulübü'den de suç duyurusu geldi: "Antrenmanlarda korkuyor."

Artı Gerçek - A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Hande Baladın'ı "Ben bu kıza diyorum ki senin yüzüne asit atacağım bundan dahi korkmuyor. Bu kızdan intikam almadan bana ölüm yok" diye tehdit eden Mustafa Neşeli'nin tahliye edilmesinin ardından, Eczacıbaşı Spor Kulübü devreye girdi. Kulüp, savcılığa şikâyette bulundu.

Sabah’ın haberine göre, Baladın'ın oyuncusu olduğu Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün suç duyurusunda, tehdit mesajlarından ardından endişe duydukları ve çalışma hürriyetlerinin kısıtlandığı belirtilerek, "Sporcumuz antrenmanlarda korkuyor" denildi.

Dilekçede Neşeli'nin paylaşımlarıyla, "Asit atacağım, diri diri yakacağım. Arabanı tararım” ifadelerinin saldırgan bir tutum sergilediği belirtildi. Ayrıca Neşeli'nin şirket binasını basacağı yönündeki ifadeleri yüzünden spor kulübü ve şirket çalışanlarının hürriyetini etkilediği vurgulandı.

Baladın’ın da antrenmanlarda endişe ve korku duyduğu belirtilerek Neşeli hakkında "Tehdit" ve "İş ve çalışma hürriyeti ihlal" suçlarından cezalandırılmasını talep edildi. Savcılık soruşturma başlattı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar