Göztepe ve Altay'dan ortak açıklama: Takipçisi olacağız

Göztepe ve Altay'dan ortak açıklama: Takipçisi olacağız
Yayınlanma:
A+ A-
Göztepe-Altay derbisinde Göztepeli taraftarlara işaret fişeği atılmasıyla başlayan olaylarla ilgili iki takımdan ortak açıklama geldi. Ayrıca TFF, yaptığı açıklamayla TFF Başkanı Büyükekşi'nin olayın yaşandığı İzmir'e gideceğini duyurdu.

Artı Gerçek- Spor Toto 1. Lig'in 15. haftasında dün yaşanan işaret fişeği olaylarından sonra tatil edilen Göztepe-Altay maçının ardından iki kulüp ortak bir açıklama yayımladı.

Altay ve Göztepe kulüplerinin ortak açıklamasında, "Her iki kulüp olarak tüm taraftarlarımızı sakin olmaya davet ediyoruz. Olaya karışan tüm suçluların tespiti ve cezalandırılması için konunun yakından takipçisi olacağız" dendi.

İki kulübün yaptığı açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Dün gece oynanan karşılaşmada İzmir'in asırlık kulüpleri Göztepe ve Altay'a; dolayısı ile Türk sporuna itibar suikasti yapılmıştır. Her iki kulüp olarak tüm taraftarlarımızı sakin olmaya davet ediyoruz. Olaya karışan tüm suçluların tespiti ve cezalandırılması için konunun yakından takipçisi olacağız. Bu olayın, Türk sporu için çok önemli bir dönüm noktası olmasını arzu ediyoruz. Yaralı taraftarımıza ve sporcumuza acil şifalar diliyoruz. Bu tür olumsuz olayların ülkemizde bir daha yaşanmaması için tüm tarafların iş birliği içinde, spor terörü ile mücadele etmesi ortak dileğimizdir."

TFF BAŞKANI BÜYÜKELÇİ İZMİR'E GİDİYOR

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamaya göre, başkan Mehmet Büyükekşi, Göztepe-Altay maçında yaşanan olayların ardından İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, iki kulübün başkanları, takım kaptanları, yaralanan Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç ve yetkililerle bizzat yüz yüze görüşerek olayı tüm ayrıntılarıyla incelemek için İzmir'e gidecek. Büyükekşi, ayrıca, hastanede tedavisi devam eden Göztepe taraftarı Mehmet Çakır'ı ziyaret edecek.

NE OLMUŞTU?

Gürsel Aksel Stadı'ndaki müsabakada, Altay tribünlerinden Göztepe seyircilerinin olduğu bölüme fişek atılması sonucu yaralananların olduğu ihbarı üzerine 2 ambulans sahaya girmiş, müsabaka 22. dakikada durmuştu. Bu sırada bir Göztepe taraftarının, köşe gönderini alarak Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'e vurmasının ardından müsabaka tatil edilmişti. Çıkan olaylarla ilgili 21 kişi gözaltına alınmıştı. (SPOR SERVİSİ, DHA, AA)

Öne Çıkanlar