İddia: UEFA, Merih Demiral için iki maç ceza istiyor

İddia: UEFA, Merih Demiral için iki maç ceza istiyor
UEFA'nın 'bozkurt' işareti nedeniyle hakkında soruşturma başlattığı Merih Demiral için İsviçreli müfettişi görevlendirdiği ortaya çıktı. Merih Demiral için iki maçtan men cezası isteniyor.

Artı Gerçek - Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki (EURO 2024) Avusturya maçında attığı golü 'bozkurt' selamı ile kutlayan Türkiye A Milli Takımı oyuncusu Merih Demiral hakkında UEFA tarafından başlatılan soruşturmada iki maç ceza istendiği ileri sürüldü. Milliyet gazetesinden Mustafa Anıklı'nın özel haberine göre UEFA, konuyla ilgili olarak İsviçreli disiplin müfettişini görevlendirdi.

Habere göre müfettiş, Merih Demiral'ın iki müsabakadan men edilmesi talebinde bulundu. İsviçreli müfettişin talep ettiği cezadaki savların ve Merih Demiral'ın disipline sevk edilmesiyle ilgili raporun, dün Türkiye Futbol Federasyonu'na ulaştığı belritildi. Türkiye Futbol Federasyonu'na savunma için 24 saat verildi.

A Milli Futbol Takımı'nın yarın Hollanda ile maçının bulunması nedeniyle yargı sürecinin hızlandırıldığı ifade edildi. UEFA ayrıca yargılamanın hızlanması için doğrudan, Tahkim Kurulu’nun görevini yapan UEFA İtiraz Kurulu’nu görevlendirdi. Bu kurulun kararı kesin olacak.

Öte yandan, Almanya gazetesi Bild dün gece, Merih Demiral'a iki maçtan men cezası verildiğini ileri sürdü. Haber, TFF tarafından yalanlandı. (Milliyet)

Öne Çıkanlar