Kastamonuspor Başkanı Aygün'den Amedspor maçı öncesi video: Biz düşman değiliz

Kastamonuspor Başkanı Aygün'den Amedspor maçı öncesinde video paylaşım geldi. Aygün, "tamamen kardeşlik havasında bu maçın yaşanmasını bütün hemşehrilerimden rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

Artı Gerçek - TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta 74 puanla liderliğini sürdüren Amedspor, ligin 33’üncü haftasında kendisini 71 puanla takip eden Kastamonuspor ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Aralarında sadece 3 puan fark olan iki rakip arasındaki müsabaka 14 Nisan Pazar günü saat 15.00’te oynanacak.

Haftasonu oynanacak maç öncesinde Kastamonuspor Başkanı Cengiz Aygünden dikkat çeken bir paylaşım geldi. Aygün, video olarak yayınladığı bayram mesajında “Biz düşman değiliz, provokasyondan uzak duralım” dedi.

Aygün mesajında hafa sonu oynanacak Amedspor maçına dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

“Hafta sonu inşallah bir bayram yaşayacağız. Amedspor’la belki de sezonun en önemli maçını oynayacağız. Çocuklar çalışıyorlar. O maça varlığıyla yokluğuyla girecekler. Çıkacaklar oynayayacaklar. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Fakat futbol bir barış olayıdır. Futbol sevgidir. Futbol bir spordur. Sporun özünde de olan şey kavga, gümbürtü değil. Futbol bir oyundur. İnsanları mutlu etmek için oynan bir spor dalıdır.

'AMEDSPOR’U EN İYİ ŞEKİLDE KARŞILAYACAĞIZ'

Biz Diyarbakırlı kardeşlerimizi, Amedspor’u en iyi şekilde karşılayacağız. İnanıyoruz biz kazanacağız ve şampiyon olacağız. Oyunun tamamen fair play çerçevesinde geçmesini, hiçbir provokasyona izin verilmemesini, tamamen kardeşlik havasında bu maçın yaşanmasını bütün hemşehrilerimden rica ediyorum.

'BİZ DÜŞMAN DEĞİLİZ'

Biz hiç kimseye düşman değiliz. Kastamonu halkının yüreğinde de böyle bir şey yok. Biz Karadeniz takımıyız, Amedspor da bir Güney Doğu takımı. Hepimiz kardeşiz. Onlar da bizim kardeşimiz. Onlar bizim düşmanımız değil. Amedspor oraya maça gittiğimizde bizi karşıladırlar, maçı kazandığımızda da alkışlayıp uğurladılar. Biz de kendilerini aynı şekilde karşılayacağız.

Biz düşman değiliz, provokasyondan uzak duralım.”

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar