Mete Gazoz, Dünya Şampiyonu oldu: 'Bugün gezegendeki en iyi okçu bendim, bundan sonra da ben olacağım'

Mete Gazoz, Dünya Şampiyonu oldu: 'Bugün gezegendeki en iyi okçu bendim, bundan sonra da ben olacağım'
Yayınlanma:
A+ A-
Mete Gazoz, Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda Kanadalı rakibi Eric Peters'i yenerek şampiyon oldu. Gazoz, "Bugün bu gezegendeki en iyi okçu bendim, bundan sonra da ben olacağım” dedi.

Artı Gerçek - Almanya’nın başkenti Berlin'de düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonası’nın erkekler klasik yay kategorisinde Mete Gazoz, yarı finalde karşılaştığı Brezilyalı Marcus D'Almeida’yı 28-28, 29-29, 28-28, 27-28 ve 28-29 setler sonucu 6-3 mağlup ederek finale yükseldi. Mete Gazoz finalde Kanadalı Eric Peters ile karşı karşıya gelecek.

OLİMPİYAT KOTASI ELDE ETTİ

Milli okçu Mete Gazoz, Dünya Okçuluk Şampiyonası yarı finalinde Brezilyalı Marcus D'Almeida’yı mağlup ederek finale yükseldi. Mete Gazoz bu galibiyetinin ardından 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda kota kazandı.

ŞAMPİYON OLDU

Mete Gazoz, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda Kanadalı rakibi Eric Peters'i 6-4 yenerek şampiyon oldu.

GAZOZ'DAN İLK AÇIKLAMA

Şampiyonluğun ardından konuşan Mete Gazoz, "Çok iyi oldu, çok da güzel oldu. Berlin'i seviyordum ama şimdi daha çok seviyorum. Bugün bu gezegendeki en iyi okçu bendim, bundan sonra da ben olacağım” dedi.

Öne Çıkanlar