Süper Kupa maçından çekilen Fenerbahçe'den ilk açıklama: Dik durmaya devam edeceğiz

Süper Kupa maçından çekilen Fenerbahçe'den ilk açıklama: Dik durmaya devam edeceğiz
Fenerbahçe kulübü, Urfa'da oynanan süper kupa maçından çekilmesinin ardından "Kazanmak için değil doğruları savunmak için sahaya çıktık" denildi: Dik durmaya devam edeceğiz.

Artı Gerçek - Fenerbahçe, Urfa'da oynanan Süper Kupa finalinin 3. dakikasında maçtan çekilmesinin ardından ilk açıklamayı yaptı. "Dünyanın en büyük spor kulübü olarak dik durmaya devam edeceğiz" denilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Kazanmak için değil doğruları savunmak için sahaya çıktığımız bugünde, tavrımızı özetlemek adına vurgulamak istediğimiz şey şudur ki;

“Sadece futbolda değil yarıştığımız her branşta 117 yıllık mazisiyle Türk sporuna hizmet eden,

müzesinde alınterinin, emeğin izlerini taşıyan binlerce kupası olan,

30 milyon taraftarıyla ülkesinin milli değerlerini benliğinde hisseden

Dünyanın En Büyük Spor Kulübü olarak

Dün olduğu gibi bugün ve yarınlarda da dik durmaya devam edeceğiz.”

NE OLMUŞTU?

Galatasaray ile Fenerbahçe, 2023 Turkcell Süper Kupa maçında karşı karşıya gelmek için 21.30'da 11 Nisan Stadyumu'na çıktı. Sarı-kırmızılı ekip, 1’inci dakikada Mauro Icardi’nin golüyle 1-0 öne geçti. Golün santrası dahi yapılmadan sarı-lacivertli U19 takımı antrenör Murat Zeki Göle'den gelen talimat ile soyunma odasına yönelerek sahadan çekildi.

Maçın hakemi Volkan Bayarslan ve yardımcıları bir müddet bekleyip Fenerbahçe'nin geri gelmeyeceğine emin olduktan sonra maçı 4. dakika tatil etti. Bu kararın ardından Galatasaraylı oyuncular kutlamalara başlayıp taraftarları ile sevinç yaşadı. Karşılaşma ile ilgili kararı Türkiye Futbol Federasyonu ve kurulları verecek. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar